Reklama

Do SRK wpłynęła jedna oferta zakupu kopalni Makoszowy

Do Spółki Restrukturyzacji Kopalń wpłynęła jedna oferta zakupu kopalni Makoszowy - poinformowała SRK w komunikacie. Jeżeli oferta spełni wymogi formalne, oferent zostanie zaproszony do negocjacji.

"(...) minął termin składania ofert zakupu KWK "Makoszowy". Do Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. wpłynęła jedna oferta. Teraz będzie ona sprawdzona pod kątem spełniania wymagań formalnych, a w przypadku ich wypełnienie oferent, w terminie do 3 października 2016 roku, zostanie zaproszony do negocjacji" - podano w komunikacie.

SRK wystawiła kopalnię węgla kamiennego Makoszowy w Zabrzu, jako ZCP na sprzedaż 5 września tego roku. Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty była cena.

Wstępne oferty zainteresowanych inwestorów były przyjmowane do godziny 10.00 ostatniego dnia września. Jak wcześniej podawano, negocjacje powinny zakończyć się do 20 października. W przypadku wyboru inwestora, umowa sprzedaży powinna być zawarta do końca tego roku. Będzie musiał ją zatwierdzić minister energii.

Reklama

Na początku września minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział PAP, że kopalnia Makoszowy może albo pozyskać w przetargu inwestora, albo pozostać w spółce restrukturyzacyjnej, powoli kończąc wydobycie węgla.

Z dokumentacji przygotowanej na potrzebny przetargu wynika, iż zasoby operatywne węgla, będące w posiadaniu kopalni Makoszowy, zabezpieczają jej funkcjonowanie do ok. 2060 roku.

Przynosząca straty kopalnia trafiła do SRK wiosną ubiegłego roku, w wyniku porozumienia górniczych związków z rządem Ewy Kopacz. Związkowcy spodziewali się, że podobnie jak inna przekazana wówczas do SRK kopalnia - Brzeszcze - zakład pozyska inwestora. Tak się jednak nie stało. Makoszowy to obecnie jedyna kopalnia, która nadal wydobywa węgiel w strukturach SRK.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »