Reklama

Dodatkowe korzyści dla studentów MBA for Start-ups

Studenci MBA for Start-ups będą mieli możliwość spotkania kilkunastu znakomitych mentorów i praktyków biznesu oraz bezpłatnego uczestniczenia w prestiżowych biznesowych konferencjach, warsztatach i spotkaniach. Otrzymają także dostęp do pogłębionych informacji i analiz ze świata biznesu. To elementy pakietu dodatkowych korzyści zaoferowanego młodym przedsiębiorcom przez program mentoringowy InCredibles Sebastiana Kulczyka.

MBA for Start-ups to 2-letnie zdalne studia, które powstały z inicjatywy SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Kulczyk Investments. Uczestnicy wezmą udział w 600 godzinach zajęć odbywających się w ramach 25 bloków tematycznych w językach polskim i angielskim. To pierwszy w Polsce program zaprojektowany od podstaw z myślą o młodych przedsiębiorcach. Wyjątkowa formuła oparta jest na połączeniu najwyższej klasy wiedzy akademickiej z programem mentorskim InCredibles oraz platformą networkingową międzynarodowych partnerów. MBA for Start-ups są pełnoprawnym, honorowanym na całym świecie programem MBA, a SGH posiada akredytację AMBA (Association of MBAs), która potwierdza najwyższą, zgodną z międzynarodowymi standardami jakość kształcenia programów MBA.

Reklama

Co czeka na studentów MBA for Start-ups?

Zajęcia poprowadzą wybitni eksperci akademiccy z SGH oraz zaproszeni przez InCredibles polscy i zagraniczni mentorzy, współpracujący z programem Sebastiana Kulczyka. Ale to nie wszystko - studenci otrzymają też dodatkowe świadczenia, takie jak udział w prestiżowych międzynarodowych wydarzeniach, konferencjach, spotkaniach, warsztatach oraz bezpłatny dostęp do wiodących gazet i czasopism.

Na zaproszenie programu InCredibles część kursów poprowadzą partnerzy merytoryczni InCredibles:

  • Google podejmie temat nowoczesnych technologii w budowie i rozwoju biznesu oraz mechanizmów związanych z transformacją cyfrową,

  • Kancelaria DZP (Domański Zakrzewski Palinka) przedstawi prawne aspekty tworzenia i prowadzenia startupów, takich jak analiza umów z inwestorami, partnerami oraz kwestie ochrony praw własności,

  • ASHOKA zajmie się obszarem odpowiedzialności biznesu za świat i społeczeństwo,

  • Bain & Company poprowadzi warsztaty na temat pitchingu, czyli jak przygotować się do prezentacji swojego pomysłu przed potencjalnymi inwestorami,

  • Inovo Venture Partners przybliży tematykę finansowania startupów przez venture capital, oraz inni wybitni specjaliści z takich obszarów, jak: marketing i komunikacja, zarządzanie i budowanie zespołów, ecommerce.

Dodatkowo, na zaproszenie InCredibles specjalne godzinne wykłady dla studentów wygłoszą:

- Leesa Soloudre, inwestorka, która działa w środowisku startupów, wykłada na 3 uczelniach i współpracuje z największymi korporacjami, odpowiedzialna jest za stworzenie ekosystemu start-upowego w Luxemburgu,

- Sebastian Kulczyk, międzynarodowy inwestor, lider młodego pokolenia polskich przedsiębiorców, aktywnie działający w obszarze nowych technologii, właściciel i prezes Kulczyk Investments, inicjator programu InCredibles,

- Supreet Manchanda, Managing Partner w Raiven Capital, wieloletni mentor środowiska start-upowego oraz profesor Singularity University,

- Maciej Noga, anioł biznesu, dyrektor zarządzający Pracuj Ventures, współzałożyciel oraz przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Pracuj.

Studenci otrzymają również na czas studiów darmowy dostęp do takich mediów, jak:  Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Puls Biznesu, Forbes, MyCompany Polska.

Będą też mieli szansę wziąć udział w wybranych międzynarodowych konferencjach i spotkaniach organizowanych przez Singularity University, w tym w czterech ekskluzywnych wykładach wygłoszonych przez międzynarodowych ekspertów.

Konkurs o stypendium Sebastiana Kulczyka

Do końca września 2021 r. potrwa konkurs, w którym nagrodą jest ufundowane przez Sebastiana Kulczyka stypendium pokrywające koszt czesnego studiów MBA for Start-ups.

W rywalizacji o stypendium mogą wziąć udział osoby, które spełniają łącznie następujące wymagania: mają wyższe wykształcenie, sprawnie posługują się językiem polskim oraz angielskim, mają co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać dwa zadania:

- udzielić poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania i polecenia zawarte w zadaniu konkursowym - case study,

- nagrać i przesłać ok. 2-minutowy film z odpowiedzią na pytanie: dlaczego chcesz studiować na MBA for Start-ups?

Pierwszym studentem MBA for Start-ups i zarazem stypendystą Sebastiana Kulczyka został Paweł Węgierski, founder i CTO spółki Gamehag, która jest laureatem IV edycji programu InCredibles.

Informacje na temat studiów.

Informacje o konkursie wraz z formularzem zgłoszeniowym

***

O InCredibles

Program mentoringowy dla start-upów zainicjowany w 2017 r. przez Sebastiana Kulczyka. W pierwszych edycjach program funkcjonował w formie konkursu dla najbardziej innowacyjnych startupów. W pierwszej edycji do konkursu stanęło 426 startupów. W późniejszych latach program przyjął formę wsparcia mentoringowego dla firm wyłonionych w innych konkursach wspieranych przez Sebastiana Kulczyka, m.in. European Start-up Challenge, SingularityU Poland Global Impact Challenge, Business Insider Global Trends Festival. Dzięki temu z programu mogło skorzystać znacznie więcej startupów niż w poprzednich edycjach. Informacje o programie InCredibles.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »