Reklama

EADS opublikowała dużą stratę

Spółka matka Airbusa ogłosiła, że w trakcie 2009 roku wygenerowała 763 mln euro straty, było to związane częściowo z kosztami budowy samolotu wojskowego A400M.

Grupa kosmiczna i obronna EADS ujawniła dużą stratę za rok 2009 oraz zarekomendowała, by nie wypłacać w tym roku dywidendy. Grupa, która jest właścicielem Airbusa, oznajmiła, że rosnące koszty oraz opóźnienia związane z projektem A400M były częściowo źródłem słabego wyniku, który za ubiegł rok wyniósł -763 mln euro, czyli jest wyraźnie gorszy od wyniku, który w 2008 roku był dodatni i wyniósł 1,57 mld euro. Nieznacznie spadły przychody z 43,3 mld euro do 42,8 mld euro, a liczba dostarczonych airbusów wyniosła 498, co w części pomogło zniwelować opóźnienia w dostawach A400M. Szef grupy, Louis Gallois, stwierdził, że w ubiegłym roku spółka znajdowała się w trudnych okolicznościach. "Poza wysiłkami związanymi z działalnością w okresie kryzysu, naszym celem było podniesienie stopnia innowacji, która ma być podstawą dla przyszłych zysków". Wiadomość wpłynęła na spadek ceny grupy o 5,35 proc.

Reklama

Kinga Zych

Dowiedz się więcej na temat: EADS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »