Fed pozostawił inwestorów w niepewności

Zaskakujący mimo wszystko był wczorajszy wynik posiedzenia Rezerwy Federalnej i zaskakujące były też chyba reakcje rynków na niego. Zabrakło wyraźnej deklaracji dotyczącej kolejnej rundy luzowania monetarnego, co nie przeszkodziło giełdom mocno wzrosnąć.

Zaskakujący mimo wszystko był wczorajszy wynik posiedzenia Rezerwy Federalnej i zaskakujące były też chyba reakcje rynków na niego. Zabrakło wyraźnej deklaracji dotyczącej kolejnej rundy luzowania monetarnego, co nie przeszkodziło giełdom mocno wzrosnąć.

Jednocześnie osłabił się dolar, choć brak deklaracji w sprawie szybkiego rozpoczęcia QE3 powinien go raczej wzmocnić. Relatywnie słabo zachowały się jedynie surowce, ale i one poszły nieco w górę. Trudno to jednoznacznie interpretować, tym bardziej, że wielokrotnie po poprzednich posiedzeniach Rezerwy Federalnej bywało tak, iż inne reakcje były tego samego dnia, co posiedzenie, a inne dzień po.

Spróbujmy podsumować to, co wiemy po wczorajszym posiedzeniu Rezerwy Federalnej. Zauważa to gremium wyraźnie, że gospodarka USA rozwija się słabiej od oczekiwań. Potrzebuje dodatkowego wsparcia i dostaje je w postaci deklaracji o utrzymaniu obecnych stóp procentowych do połowy 2013 r. Brak jest jednocześnie zgodności wśród władz monetarnych co do bieżącej polityki. To może utrudniać porozumienie się w sprawie kolejnych kroków wspierających gospodarkę USA, w tym QE3. W tym ostatnim względzie przypominają się przedłużające się targi w Kongresie o podniesienie limitu zadłużenia. Teraz długotrwałe może okazać się wypracowanie stanowiska w sprawie QE3.

Reklama

Widać, że Rezerwa Federalna pozostawiła inwestorów w niepewności, bo rynki z oporem odrabiają ostatnie straty.

HOME BROKER ZWRACA UWAGĘ:

Niepokojący jest brak jednomyślności w amerykańskich władzach monetarnych

Ceny wynajmu apartamentów na Manhattanie prawie wróciły do szczytów z 2007 r.

Rynki nieruchomości

Lipiec przyniósł osłabienie aktywności na brytyjskim rynku nieruchomości komercyjnych. Wskaźnik opracowywany przez Savills, firmę doradztwa na rynku tego rodzaju nieruchomości, spadł do -7,4% z 0,8% miesiąc wcześniej. Stało się tak przede wszystkim za sprawą pogorszenia w segmencie prywatnym, w którym wskaźnik obniżył się z 14,3% do 0%. W części publicznej sektora komercyjnego nastąpiła niewielka poprawa, ale odczyty są nadal bardzo negatywne (-19%). Pogorszyły się też oceny dotyczące perspektyw rynku. Najsłabiej wyglądają jeśli chodzi o biura (wskaźnik w lipcu miał -10%), lepiej o powierzchnie handlowe (0%), na najlepiej w segmencie magazynów (3%).

W lipcu o 9% w skali roku się ceny wynajmu apartamentów na nowojorskim Manhattanie. Znalazły się w efekcie 1% poniżej szczytu z 2007 r. Średni koszt wynajmu Citi Habitats szacuje się na 3358 USD. W przypadku apartamentów z dwoma sypialniami jest to 3754 USD, a z trzema ― 5052 USD. Przyczyn wzrostu czynszów upatruje się w ograniczonej podaży.

Zespół analiz

Home Broker

Home Broker
Dowiedz się więcej na temat: Fed | Pozostawieni
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »