Google przejął producenta robotów dla amerykańskiego wojska

Google kupił producenta robotów dla armii amerykańskiej, firmę Boston Dynamics - poinformowały w poniedziałek światowe media. Inżynierowie z Bostonu zaprojektowali m.in. najszybciej biegającego na świecie robota.

To już ósmy producent robotów, którego kupił Google w tym roku. Na razie nie poinformowano o kwocie transakcji, ani o szczegółach projektów prowadzonych przez firmę, której założycielem był były szef Androida Andy Rubin, który nazywany jest "ojcem" mobilnego systemu operacyjnego o tej samej nazwie.

"Jestem podekscytowany projektem Andy'ego Rubina. Jego ostatni duży pomysł, Android, wyglądał na początku jak szaleństwo, a zakończył się umieszczeniem superkomputerów w milionach kieszeni. Na razie jest bardzo wcześnie, ale nie mogę doczekać się rezultatów prowadzonych badań" - napisał w oświadczeniu współtwórca wyszukiwarki Google Larry Page odnosząc się do prac nad nowym robotem Boston Dynamics.

Reklama

Firma została założona w 1992 przez byłego profesora z Instytutu Technologii Massachusetts (MIT). Jej produkty nigdy nie trafiały na rynek komercyjny, za to współpracowała m.in. z Sony. Koncentrowała swe wysiłki głównie na tworzeniu robotów potrafiących poruszać się w trudnym terenie.

Boston Dynamics ma podpisane kontrakty z Pentagonem na tworzenie robotów przeznaczonych dla armii amerykańskiej. Nowi właściciele z Google zapowiedzieli, że będą kontynuować te prace i dotrzymają warunków umowy.

AlphaDog - mechaniczny przyjaciel każdego żołnierza

Jednym z najsłynniejszych produktów firmy z Bostonu jest robot o nazwie "Gepart" - najszybsza tego typu maszyna poruszająca się na czterech cybernetycznych nogach. Inny robot "Duży Pies" może poruszać się w trudnych warunkach np. w śniegu, czy po lodzie.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Pentagon | robot | Google | robotyka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »