Reklama

Grupa Agory przewiduje wzrost wynagrodzeń

Agora przewiduje, że w 2011 roku wzrosną koszty wynagrodzeń i świadczeń na rzecz pracowników w związku z zakupem kin Helios, realizacją projektów rozwojowych oraz rezerwami na plany motywacyjne realizowane w Grupie

W 2011 roku wpływ na wysokość kosztów będą miały też koszty nowego segmentu kino - podała spółka w komunikacie prasowym.

Reklama

"Agora przewiduje zwiększenie kosztów wynagrodzeń i świadczeń na rzecz pracowników w 2011 r. w związku ze wzrostem zatrudnienia w wyniku nabycia większościowego pakietu akcji spółki Helios, realizacją projektów rozwojowych w Grupie oraz rezerwami na plany motywacyjne realizowane w Grupie" - podała spółka.

"W związku z nabyciem większościowego pakietu akcji spółki Helios, na wysokość kosztów operacyjnych netto Grupy Agora w 2011 r. wpływ będą miały koszty nowego segmentu Kino, którego rachunek zysków i strat był konsolidowany w wynikach Grupy od września 2010 r." - podano.

Agora podała też, że nie planuje istotnego zwiększenia intensywności działań marketingowych w 2011 roku.

"Poziom tych wydatków zależy od dynamiki rozwoju poszczególnych mediów, liczby uruchamianych projektów, w tym kolekcji wydawniczych, a także od rynkowej aktywności i projektów konkurencji" - podała Agora.

Agora nie zamierza na razie zmieniać polityki dywidendowej, która zakłada wypłatę minimum 0,5 zł na akcję, mimo szacunków zwiększenia nawet dwukrotnie nakładów inwestycyjnych w 2011 roku - poinformował dziennikarzy prezes Agory Piotr Niemczycki.

"Jeśli chodzi o politykę dywidendową, to tak jak ją uchwaliliśmy, ona jest niezmieniona i nie zamierzamy, przynajmniej na dzisiaj, jej zmieniać i tego, co jest tam zapisane, czyli wypłacamy 0,5 zł na akcję jako minimum, jeżeli nie ma istotnych przeciwwskazań rynkowych albo jakichś szczególnych przeciwwskazań" - powiedział Niemczycki.

"Przypomnę, że tylko w jednym roku do tej pory, od momentu ogłoszenia polityki dywidendowej, nie wypłaciliśmy dywidendy, to było w 2009 roku, w momencie kryzysu, który miał miejsce i w Polsce i na świecie" - dodał.

Agora podała w piątek, że szacuje, iż ze względu na prowadzone projekty rozwojowe nakłady inwestycyjne grupy 2011 roku mogą być nawet dwukrotnie wyższe niż w 2010 roku. Nakłady inwestycyjne w 2010 roku wyniosły 54,8 mln zł.

Prezes podtrzymał też zamiary akwizycji podmiotów, które będą pasowały do portfela Agory i powtórzył, że Agora patrzy na akwizycje w szeroko rozumianym obszarze mediów.

"Jeśli chodzi o akwizycje to mamy cały czas nadzieję. Przypomnę, że jest grupa osób w Agorze, która niczym innym się nie zajmuje tylko tym i zawsze takie nadzieje mam, wiarę również, ale jaka będzie rzeczywistość to jest różnie, bo po pierwsze musi być sprzedający, a nie tylko kupujący, a po drugie odpowiednia cena" - powiedział Niemczycki.

Dowiedz się więcej na temat: wzrosty | przewidywać | wzrost wynagrodzeń | zarobki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »