Reklama

Jak znaleźć pewnego fachowca?

Niestety, nic nie trwa wiecznie, a co więcej - większość rzeczy psuje się w najmniej stosownym momencie. Niemalże każdy boryka się czasami z drobnymi i prostymi z pozoru usterkami, które w miarę upływu czasu, wydawanych pieniędzy i poświęcanej uwagi urastają do rangi wręcz niemożliwych do rozwiązania problemów.

Kto zdecydował się kiedykolwiek przeprowadzić w swoim domu remont wie także, jak trudne bywa znalezienie odpowiedniego fachowca i jak łatwo można się rozczarować, gdy zaufa się nieodpowiedniej lub zwyczajnie niekompetentnej osobie. W sprawach, w których nie ma miejsca na błędy i niespodzianki najlepiej zaufać sprawdzonym ekspertom.

Usterka nie taka straszna

Reklama

Jeśli w domu pojawi się konieczność naprawy drobnej usterki hydraulicznej, takiej jak zepsuta spłuczka, źle działająca bateria czy uszkodzony wodomierz, nie trzeba mierzyć się z tym samemu lub ryzykować zleceniem tego problemu komuś nieznanemu. Nikt nie musi znać się na wszystkim. Warto pozwolić działać fachowcom. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzą poważniejsze przedsięwzięcia, jak wymiana bojlera czy wanny. W takich przypadkach z pewnością warto zaufać sprawdzonej osobie, która ma w tej dziedzinie doświadczenie. Oczywiście domowe usterki to nie tylko zadania dla hydraulików - uszkodzony domofon, gniazdko elektryczne, zepsuty zamek w drzwiach lub w aucie, wylewająca pralka czy niedziałająca lodówka - to tylko kilka przykładów zadań, z którymi poradzą sobie zaproszeni fachowcy. Zajmą się również problemami z komputerem (konserwacja, oprogramowanie, systemy operacyjne czy konfiguracja sieci WiFi).

Gdzie znaleźć najlepszych fachowców?

Oczywiście w Internecie! Pierwszym krokiem w większości przypadków będzie wyszukiwarka a następnie często mozolne przekopywanie się przez setki wątków forów dyskusyjnych, katalogów firm, wizytówek różnych, nieznanych firm. W dalszej części artykułu przedstawiona zostanie wygodna alternatywa dla tego rodzaju klasycznych poszukiwań fachowców. Istnieją bowiem wyspecjalizowane w tych zagadnieniach portale, skupiające sprawdzonych rzemieślników i nadzorowanych przez profesjonalny personel doradczy.

Przykładem takiego portalu skupiającego sprawdzonych fachowców jest FachMistrz.pl pozwala także znaleźć ekspertów od prac wykończeniowych. Malowanie, usuwanie starych powłok malarskich, naprawa powierzchni przed pokryciem farbą, cyklinowanie i lakierowanie podłóg czy usuwanie starego parkietu - to ledwie kilka przykładów profesjonalnie świadczonych usług.

Najlepszy fachowiec w okolicy

Zaletą zamawiania tego rodzaju usług w Internecie jest również przejrzystość i uczciwość świadczonych usług. Zwykle można bowiem opierać się na konkretnym cenniku, który będzie podstawą do wyliczenia kosztów związanych z interesującą usługą. Na portalu FachMistrz.pl, przed wykonaniem zlecenia zostaje również wysłana informacja z imieniem i nazwiskiem rekomendowanego fachowca - nie ma tu więc miejsca na pomyłkę. Dodatkowo, wszyscy eksperci przechodzą rekrutację, podczas której weryfikowane są ich umiejętności. Fachowcy są też poddawani bieżącej ocenie. Każdy klient może wyrazić swoją opinię o wykonanym zleceniu. Idea portalu polega na ułatwieniu współpracy między klientami a wykonawcą usługi. Ciekawym elementem tego innowacyjnego projektu jest Fundacja FachMistrz.org - miejsce, które pozwala na wymianę doświadczeń i dalsze szkolenia skupionych wokół organizacji fachowców. Dzięki temu ich umiejętności są ciągle doskonalone, co wpływa bezpośrednio na jakość wykonywanych zleceń.

W kilku słowach czym jest więc FachMistrz.pl? Organizacją, która gwarantuje sprawne, uczciwe i solidne zrealizowanie usług naprawy bądź remontu - współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi fachowcami. Co więcej, proponuje konkurencyjne ceny i gwarancję usług o najwyższej jakości.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Dowiedz się więcej na temat: fachowcy | fachowiec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »