Japońscy inwestorzy sprzedawali akcje w trakcie sesji

Na rynku japońskich akcji trwała kontynuacja wyprzedaży w związku z problemami związanymi ze stabilnością elektrowni atomowej po piątkowym trzęsieniu ziemi. Reuters ujawnił również, że przewaga podaży wnikała ze zwiększonych obaw dotyczących zmian na rynku jena.

Na rynku japońskich akcji trwała kontynuacja wyprzedaży w związku z problemami związanymi ze stabilnością elektrowni atomowej po piątkowym trzęsieniu ziemi. Reuters ujawnił również, że przewaga podaży wnikała ze zwiększonych obaw dotyczących zmian na rynku jena.

Nikkei zakończył dzień spadkiem o 1,44 proc. czyli na poziomie 8962,67 pkt. Spadki dotknęły również indeksy Nikkei500 (3,57 pkt.) i Nikkei300 (2,25 pkt.). Wśród tych akcji, które sobie lepiej radziły znajdowały się papiery spółek budowlanych, gdyż inwestorzy liczą na zamówienia w związku z odbudową zniszczeń. Odwrotnością jest sytuacja operatora elektrowni, której dotyczy zagrożenie wyciekiem radioaktywnym, Tokyo Electric Power, gdyż jego wartość spadła o 62 proc. w porównaniu z piątkowym zamknięciem i jest liderem w aktywności spekulantów.

Cena Tullow Oil rośnie w wyniku umowy z Ugandą

W trakcie dzisiejszych porannych notowań cena Tullow Oil wzrosła po informacji, że pojawiło się porozumienie z rządem Ugandy dotyczące operacji spółki na terenie tego kraju. Przed południem cena spółki rosła o

Reklama

1,1 proc., czyli o 15p. Memorandum Porozumienia zostało podpisane po kilku miesiącach negocjacji, gdyż ugandyjskie władze miały wątpliwości co do spraw podatkowych. Jednak wszystkie wątpliwości zostały rozwiane i Tullow Oil jest na dobrej drodze do rozwoju w Ugandzie. Spółka ma zamiar rozwijać się na bazie złoża Kingfisher oraz zakupić od Heritage Oil złoże w okolicy Jeziora Alberta. Po tej informacji wycena Heritage Oil notowanego w ramach indeksu FTSE250 wzrosła o 8,66 proc. zyskując 25p wobec wczorajszego zamknięcia.

Shell poinformował inwestorów o planach na przyszłość

Ciekawe plany przedstawił Shell, które wskazują na możliwość wzrostu zysków w najbliższych latach. Gigant naftowy poinformował, że w trakcie kolejnej fali wzrostu produkcji do 2020 roku 30 projektów jest gotowych, by wspomóc obecne może produkcyjne. Przepływ gotówki z działalności w latach 2009-2012 ma wzrosnąć o 80 proc. powiedział szef spółki Peter Voser. Taki cel postawiono sobie po ubiegłorocznym wzroście przepływów gotówkowych o 40 proc., które osiągnęły 33 mld dolarów. "W roku 2010 dokonaliśmy poważnej poprawy. Nasza zyskowność zwiększyła się i jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszych celów. Jeszcze wiele jest przed Shellem". W roku zakończonym 31 grudnia 2010 przychody spółki wzrosły o 32 proc. i osiągnęły 368 mld funtów. Zysk na akcję wzrósł o 61 proc. i podobny wzrost zanotowały zyski spółki.

Marcin Niedźwiecki

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: japoński
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »