Kapsuły do spania na Lotnisku Chopina. Znamy cenę, płatna będzie każda godzina
Kapsuły do spania pojawiły się na warszawskim Lotnisku Chopina. To innowacyjny pomysł, który jest już dostępny w innych częściach świata. Pionierem była Japonia, która jako pierwsza wprowadziła to rozwiązanie. Wiemy już, ile będzie kosztować możliwość przespania się w kapsule - warszawskie lotnisko podało cenę. Sposób rozliczania będzie zaskoczeniem dla pasażerów.
Kapsuły do spania to nowość na polskich lotniskach. Jako pierwszy w naszym kraju to innowacyjne rozwiązanie zdecydował się wprowadzić Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Rozwiązanie było już zapowiadane od kilku lat i ma być sporym ułatwieniem dla pasażerów, którzy muszą oczekiwać wiele godzin na przesiadkę czy opóźniony lot.
Do tej pory pasażerowie byli zmuszeni koczować w halach lotniska lub pobliskich hotelach. Hotel kapsułowy na warszawskim Okęciu ma być sporym udogodnieniem dla pasażerów strefy non-Schengen. Lotnisko opublikowało już cennik. Za kapsuły do spania trzeba będzie płacić za godziny.
Cena za skorzystanie z kapsuły do spania na warszawskim lotnisku nie będzie niska. Co więcej, płacić trzeba będzie za każdą rozpoczętą godzinę użytkowania.
Warszawskie lotnisko opublikowało cennik. Ile będzie kosztować godzina drzemki w kapsule do spania?
- Za 60 minut trzeba będzie zapłacić 60 zł
- 2 godziny będą kosztować 110 zł
- Każda kolejna rozpoczęta godzina, to kolejne 40 zł wydatku
Ile będzie kosztować 8 godzin w kapsule? Za przespaną noc trzeba będzie zapłacić 350 zł.
Kapsuły do spania na warszawskim lotnisku będą dostępne tylko w godzinach nocnych - od 19 wieczorem do 7 rano następnego dnia. W planach lotniska jest udostępnienie pasażerom kapsuł przez całą dobę.
Co ważne, kapsuły będą dostępne w strefie non-Schengen (w obszarze gate’ów autobusowych 2N/3N). Będzie to szczególnie ważne dla pasażerów, którzy nie mogą opuszczać granicy Unii Europejskiej, żeby przenocować w hotelu.
Kapsuły do spania są niewielkie - każda z nich ma ponad 220 cm długości. Wyposażone są w materac, poduszkę oraz koc. Dodatkowo, każda kapsuła ma specjalnie zabezpieczony schowek na walizkę, a w cenie usługi będą zatyczki do uszu, opaska na oczy, a także kapcie.
Niektóre kanapy będą wyposażone w dodatkowe funkcje, które mają poprawić komfort pasażerów oczekujących na swój lot. - Podróżni, którzy wykupią nocleg w kapsule, będą mogli również bezpłatnie skorzystać z wysokiej klasy fotelu do masażu - informuje lotnisko.
Warszawskie Lotnisko im. Chopina to pierwszy port w Polsce, który wprowadził do swojej oferty kapsuły do spania. W 2022 roku przyjęło ono najwięcej pasażerów regularnych w całej Polsce (blisko 13,3 mln).