Reklama

Klikasz i jedziesz

Od najbliższego poniedziałku pasażerowie komunikacji miejskiej w stolicy będą mogli kupować bilety 30- i 90-dniowe przez Internet. Na razie można je kodować tylko w metrze, informuje "Życie Warszawy".

E-bilet będą mogli zamówić posiadacze kart miejskich ze zdjęciem i długookresowych biletów na okaziciela. Z wyliczeń Zarządu Transportu Miejskiego wynika, że łącznie to ponad 750 tys. pasażerów.

Reklama

Bilet da się kupić bez wychodzenia z domu. Wystarczy założyć konto na stronie www.ztm.waw.pl/ewkm, podać adres e-mailowy, na który przyjdzie wiadomość zwrotna z potwierdzeniem. Potem da się już o każdej porze dnia i nocy logować na swoje konto, klikać na żądany bilet - na razie 30- albo 90-dniowy - i dokonywać przelewów.

Żeby kupiony przez Internet bilet działał przez 30 albo 90 dni, trzeba go po zakupie jeszcze jednorazowo zakodować, czyli "wgrać"˙do systemu. W tym celu należy przyłożyć go do jednego z urządzeń˙kodujących na mieście. Na razie jednak tzw. kodomatów jest zaledwie 50, z czego 42 w metrze, a reszta w punktach obsługi pasażera ZTM. ˙Do końca roku urządzeń kodujących powinno być na terenie całego miasta 200 - 300, zapowiada Henryk Piłko z ZTM. - Planuje się je montować m.in. w akademikach, szkołach i centrach handlowych. Bilety da się też zapewne kodować w parkometrach.

Dowiedz się więcej na temat: "Życie Warszawy" | bilety | pasażerowie | 'Życie Warszawy' | internet | bilet | ZTM | Klika

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »