Kolejna sieć obuwnicza w stanie likwidacji. Sklepy ma w największych galeriach

Kolejnej sieci obuwniczej grozi bankructwo. Spółka MyShoes Polska, powiązana kapitałowo z Deichmannem, jest obecnie w stanie likwidacji - podaje portal dlahandlu.pl. O kłopotach marki już w ubiegłym miesiącu informowały zagraniczne media. W Polsce sklepy pod szyldem Deichmann / MyShoes możemy spotkać w największych galeriach handlowych.

"Likwidatorzy MyShoes Polska Spółka z o.o. w likwidacji z siedzibą we Wrocławiu zawiadamiają, że w dniu 26.10.2023 r. podjęta została uchwała Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników o rozwiązaniu spółki i otwarciu jej likwidacji. W związku z powyższym wzywa się wierzycieli spółki, aby w terminie 3 miesięcy od dnia niniejszego ogłoszenia zgłosili swoje wierzytelności na adres siedziby" - napisano w sądowym wpisie.

Reklama

MyShoes w największych polskich galeriach

To kolejna firma z obuwiem, która zmaga się z kłopotami finansowymi spowodowanymi niekorzystną sytuacją na rynku. Przez Europę przetacza się fala bankructw sieci odzieżowych i obuwniczych - podaje portal dlahandlu.pl. Likwidacja sieci została ogłoszona przez Likwidatorów MyShoes Polska Spółka z.o.o. we Wrocławiu.

MyShoes weszła do Polski w 2019 roku, to spółka córka firmy MyShoes SE. Swoje pierwsze sklepy otworzyła w największych galeriach handlowych w dużych polskich miastach: Warszawie, Katowicach i Kielcach. Obecnie swoje placówki posiada w Galerii Mokotów, Galerii Katowickiej, Galerii Echo, Galerii Warmińskiej, CH Focus Bydgoszcz i Złotych Tarasach. Działają one w pod szyldem Deichmann / MyShoes.

Deichmann kończy współpracę z MyShoes

Jak wynika ze sprawozdania spółki za 2022 rok, firma wypracowała zysk w wysokości 2253,83 zł. To mniej niż w 2021, kiedy zysk wyniósł 55 tys. zł. 12 miesięcy temu spółka nie przewidywała jednak żadnych ruchów, które mogłyby ograniczyć działalność czy wpłynąć na miejsca pracy, a ryzyko ewentualnych niekorzystnych zmian na rynku oceniano jako niskie. 

"W związku z perspektywą intensywnych działań w celu dotarcia do nowej grupy klientów zarząd ocenia perspektywę dalszego funkcjonowania spółki jako pomyślną i będzie kontynuował działania mające na celu zwiększenie wartości majątku spółki" - można było przeczytać w sprawozdaniu finansowym spółki.

Mimo braku oficjalnego komunikatu, już w ubiegłym miesiącu w zagranicznych branżowych mediach pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że główny udziałowiec MyShoes Polska - Deichmann, już wcześniej podjął decyzję o zakończeniu współpracy z marką. Niemiecki detalista obuwniczy MyShoes, zamierza zakończyć swoją działalność w Austrii i Niemczech do końca 2024 roku. Plan ten obejmuje zamknięcie 29 sklepów w Austrii oraz 61 placówek w Niemczech.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Deichmann | sklep odzieżowy | likwidacja | bankructwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »