Kolejne firmy na liście ostrzeżeń. KNF zawiadamia prokuraturę

Komisja nadzoru Finansowego wpisała na tzw. listę ostrzeżeń publicznych kolejne podmioty. To BeAlgo, AlgoTechs, Finberg Group Corp, Finberg Group PLC, Klik-24 sp. z o.o., oraz Klik-24 Limited. Na listę prowadzoną przez KNF trafiają firmy podejrzane o złamanie prawa, a sama lista ma na celu alarmowanie społeczeństwa i podmiotów gospodarczych (zachowanie ostrożności w kontaktach z firmami umieszczonymi na liście).

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała w piątek, że na listę ostrzeżeń publicznych wpisano kolejne podmioty, to: BeAlgo, AlgoTechs, Finberg Group Corp, Finberg Group PLC, Klik-24 sp. z o.o., oraz Klik-24 Limited.

Komisja wyjaśniła, że na liście znalazł się BeAlgo, który działa za pośrednictwem platformy bealgo.com, oraz AlgoTechs, który działa za pośrednictwem platformy algotechs.com.

"Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) Urząd KNF skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie" - wyjaśniono.

Reklama

Kolejne dwa podmioty wpisane na listę to: Finberg Group Corp oraz Finberg Group PLC działające za pośrednictwem platformy Finberg Group pod adresem www.finberggroup.ltd. W tym przypadku chodzi o podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 i 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia). Urząd KNF skierował zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Lista ostrzeżeń ma na celu alarmowanie społeczeństwa i firm

Następne dwa podmioty, to Klik-24 sp. z o.o. oraz Klik-24 Limited (podmiot zarejestrowany na terytorium Wielkiej Brytanii). Komisja wyjaśniła, że Urząd KNF skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego).

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku, do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

***

PAP
Dowiedz się więcej na temat: lista ostrzeżeń KNF | KNF | prokuratura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »