Kolejne miasto stawia na geotermię. Ruszyło wiercenie otworu, zejdą 1645 m w głąb ziemi
W Otwocku rozpoczęło się wiercenie otworu geotermalnego o głębokości 1645 metrów. Badania, które przeprowadził tamtejszy ratusz, potwierdziły, że pod ziemią może płynąć uzdrowiskowa woda. Celem odwiertu w głąb ziemi jest ustalenie wielkości zasobów geotermalnej wody. Geotermia w Otwocku ma być kamieniem milowym w rozwoju miasta w kierunku uzdrowiska i oazy rekreacyjnej.
We wtorek 24 października rozpoczęły się prace nad odwiertem geotermalnym w Parku Miejskim w Otwocku (miasto w województwie mazowieckim) - poinformowało ministerstwo klimatu i środowiska. Podczas prac wykonany zostanie odwiert na głębokość 1645 metrów.
- Na wniosek różnych gmin w ciągu roku Państwowa Służba Geologiczna wydała ponad 240 opinii na temat występowania i możliwości wykorzystania wód termalnych. Pokazuje to, nie tylko jak duże jest zainteresowanie, ale także jak wzrasta nasza świadomość społeczna w zakresie tego, że powinniśmy wykorzystywać naturalne i odnawialne źródła energii - powiedział na konferencji prasowej w Otwocku wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio.
Odwiert w głąb ziemi ma pozwolić ustalić zasoby wód geotermalnych w Otwocku. Badania przeprowadzone przez ratusz miały pokazać, że na głębokości blisko 2 km mogą znajdować się duże pokłady gorących wód, bogatych w mikroelementy.