Koncern AB InBev wesprze pomoc humanitarną w Ukrainie

Anheuser-Busch InBev (AB InBev) - największy producent piwa na świecie - pomaga Ukrainie. W Belgii i w Stanach Zjednoczonych ruszyła produkcja należącego do grupy piwa z Czernihowa. Dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Podczas trwającej w Ukrainie wojny Czernihów został niemal doszczętnie zniszczony. Obecny stan miasta jest porównywany do Buczy i Charkowa. W kwietniu szacowano, że najeźdźca zrównał z ziemią 70 procent budynków. Stanął też browar produkujący popularne w Ukrainie piwo. 

Piwo - symbol walecznego miasta

Uruchomienie jego produkcji w innych krajach zostało uznane przez Ukraińców za symboliczny akt. - Ludzie, kupując je,  pomyślą właśnie o Czernihowie, który został zaatakowany przez rosyjskich okupantów i nie był w stanie pokonać ich agresji - argumentował Oleg Mamczur, ambasador Ukrainy w Belgii. Tam produkcja czernihowskiego piwa ruszyła 6 maja. Jej miejscem jest fabryka Anheuser-Busch InBev w Leuven, w centrum kraju - główna siedziba koncernu. 

Piwo jest też produkowane w Stanach Zjednoczonych, w browarze Anheuser-Busch w Newark, w stanie New Jersey. Jak poinformowała administracja firmy, od maja złoty trunek z Czernihowa można kupić w sklepach w Los Angeles, Nowym Jorku, Chicago, Houston i Phoenix. Wkrótce piwa inspirowane Ukrainą zostaną wprowadzone do produkcji przez filie AB InBev w Kanadzie, Kolumbii i Wielkiej Brytanii. 

Reklama

Czytaj również: Piwo bezalkoholowe w końcu będzie smakować jak prawdziwe piwo

Zyski ze sprzedaży na pomoc humanitarną Ukrainie

W ramach globalnej inicjatywy, Anheuser-Busch InBev przekaże pomocy humanitarnej w Ukrainie co najmniej 5 milionów dolarów. Pieniądze trafią bezpośrednio do organizacji pozarządowych, między innymi do CARE® Ukraine Crisis Fund. To największa organizacja non-profit pomagająca osobom dotkniętym konfliktem. Kupującym piwo na całym świecie, AB InBev ułatwiło przekazywanie darowizn bezpośrednio na rzecz tej organizacji. Mogą wpłacać pieniądze za pośrednictwem strony internetowej lub kodów QR.

Piwny koncern zatrudnia 200 tysięcy osób na całym świecie. W Ukrainie, w browarze w Czernihowie pracowało 1800 zatrudnionych. Największy na świecie producent piwa zapewnia, że wszyscy oni i ich rodziny otrzymały pomoc. Zanim nie ruszyła w innych krajach produkcja piwa z Czernihowa, koncern wysłał do Ukrainy dwa miliony puszek wody pitnej, koce i sprzęt medyczny. 

BIZNES INTERIA na Facebooku i jesteś na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami

Ewa Wysocka 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: piwo | branża piwowarska | Ukraina | Pomoc Ukrainie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »