Koniec dzwonienia na kredyt ...nie tak szybko

NOM czyli Niezależny Operator Międzystrefowy na razie nie wystawi rachunków klientom, którzy mają na swoim koncie rozmowy międzymiastowe przez prefiks 1044.

NOM czyli Niezależny Operator Międzystrefowy na razie nie wystawi rachunków klientom, którzy mają na swoim koncie rozmowy międzymiastowe przez prefiks 1044.

Od ponad siedmiu miesięcy firma nie może porozumieć się w tej sprawie z Telekomunikacją Polską SA. Pod koniec zeszłego roku przedstawiciele NOM-u poinformowali, że do omówienia pozostało tylko kilka kwestii i rachunki powinny dotrzeć do klientów pod koniec lutego. Wiadomo już, że tak się nie stanie.

NOM nie chce już nawet odpowiadać na pytanie kiedy ?podliczy? swoich klientów. Głównie dlatego, że nikt tej odpowiedzi nie zna. Jeszcze dwa miesiące temu wydawało się, że porozumienie z Telekomunikacją jest o krok. Firmom nie udało się jednak dogadać i negocjacje zaczęły się prawie od początku ? mówi rzecznik NOM-u Marcin Gruszka: ?Nie doszliśmy do ostatecznego porozumienia w kwestiach zasadniczych, w kwestiach windykacji, bilingowania i musieliśmy wrócić do negocjacji i stąd ten poślizg czasowy?. Najtrudniejszą kwestią do rozwiązania jest właśnie windykacja. Krótko mówiąc Telekomunikacja nie chce umieszczać należności za połączenia z prefiksu 1044 na swoich rachunkach a na tym właśnie zależy NOM-owi. Operator nie ukrywa jednak, że może pójść na kompromis, ponieważ najważniejszy dla niego jest teraz czas. Jeżeli negocjacje udałoby się zakończyć w tym miesiącu to pierwsze faktury można by wystawić już na początku kwietnia.

Reklama

Dobra wiadomość dla NOM-u niekoniecznie ucieszy jednak jego klientów, którzy będą musieli od ręki zapłacić ponad półroczne już w tej chwili rachunki. Porozumienie będzie oznaczać koniec dzwonienia na kredyt. Znakomita większość rachunków, bo około 70 procent nie przekroczy co prawda 100 złotych, ale NOM i tak chce je rozkładać na raty. Przydadzą się one zwłaszcza korzystającym z usług tego operatora firmom. Ich ponad 7-miesięczne rachunki często wynoszą kilkanaście, kilkadziesiąt a nawet kilkaset tysięcy złotych.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: operator | rachunki | kredyt
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »