Kradną żywność i wszystko, co można szybko sprzedać. Powodem bieda?

Kradzieże w sklepach zawsze były problemem, ale wzrost liczby tego rodzaju przestępstw i wykroczeń może szokować. Komenda Główna Policji poinformowała, że w I półroczu 2023 r. przestępstw kradzieży w sklepach było w ujęciu rocznym o 40 proc. więcej - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, w I półroczu 2023 r. przestępstw kradzieży w sklepach było w ujęciu rocznym o 40 proc. więcej niż w I półroczu 2022 r. - to niemal 24 tys. - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita". Wykroczeń związanych z kradzieżą było więcej o niecałe 22 proc. - dodano.

"W pierwszym półroczu policja zarejestrowała aż 40 proc. więcej spraw niż rok temu" - informuje "Rzeczpospolita" powołując się na dane Komendy Głównej Policji, o których dziennik pisze jako pierwszy.

Z danych KGP wynika, że w I półroczu 2023 r. przestępstw kradzieży w sklepach było w ujęciu rocznym o 40 proc. więcej niż w I półroczu 2022 r. - już niemal 24 tys. "Z kolei wykroczeń związanych z kradzieżą (czyli kradzieży do 500 zł) było więcej o niecałe 22 proc." - czytamy.

Reklama

"Rz": Powodem wzrosty liczby kradzieży jest szybkie ubożenie Polaków

Jak pisze dziennik, jedną z głównych przyczyn jest inflacja, a co za tym idzie, szybkie ubożenie Polaków.

Głównie giną dwie kategorie towarów. Pierwsza to żywność i wszystko to, co można szybko sprzedać. Druga kategoria to towary luksusowe, w tym drogie alkohole, perfumy, elektronika itp. "One jednak raczej znikają za sprawą zorganizowanych grup przestępczych" - podkreśla "Rz".

***

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: kradzieże w sklepach | Policja | Inflacja | ubóstwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »