Książę buduje luksusowy apartamentowiec. Inwestycja u podnóży Wawelu

Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński wybuduje luksusowy apartamentowiec pod Wawelem. Jeden z najbardziej znanych polskich arystokratów chce postawić Villa Botanica w centrum dawnej stolicy Polski, niedaleko Ogrodu Botanicznego UJ. W projekcie mają zostać wykorzystane metody przyjazne środowisku. Po tym, jak zdecydowano się na współpracę z nowym partnerem biznesowym, który zapewnił ponad 23 mln złotych wkładu, inwestycja nabrała rozpędu.

Apartamentowiec Villa Botanica ma zostać wybudowany w stylu "futurystycznym z elementami przyrody", które będą nawiązywać do "zielonej okolicy" i pobliskiego Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Villa Botanica to pierwsza z planowanych kilku realizacji Grupy Landeskrone i IBI Polska Secured Funding. 

Książę Lubomirski-Lanckoroński postawi apartamentowiec. Inwestycja w samym centrum Krakowa

Inwestycja w ostatnim czasie nabrała rozpędu. Wszystko po tym, jak zdecydowano się na współpracę z nowym partnerem biznesowym, który zapewnił ponad 23 mln złotych wkładu. - Dzięki pozyskanym środkom prace budowlane i wykończeniowe nabiorą tempa, a apartamenty w Villi Botanica wkrótce będą dostępne dla kupujących. Pieniądze wyłożyła spółka IBI Polska Secured Funding - powiedziała Luiza Mońka, dyrektor finansowa i inwestycyjna Grupy Landeskrone, cytowana przez Business Insidera. 

Reklama

Firma specjalizuje się w pozabankowym finansowaniu inwestycji. - Jest częścią jednego z największych izraelskich funduszy inwestycyjnych IBI Investment House, który zarządza funduszami inwestorów o wartości ponad 85 mld zł - dodała. 

Villa Botanica ma mieć 18 mieszkań liczących od 37 do 380 m kw. powierzchni. Pomysł cieszy się zainteresowaniem, bowiem 15 z nich jest już zarezerwowanych lub zawarto umowy deweloperskie. Za inwestycją stoi działająca od 15 lat na rynku nieruchomości Grupa Landeskrone - należą do niej również inne luksusowe budynki mieszkalne i biurowe, zlokalizowane m.in. Warszawie, Łodzi i Krakowie.

Villa Botanica niedaleko ogrodu botanicznego, w cieniu Wawelu

"Nowoczesne oblicze luksusowej nieruchomości. Ekskluzywne apartamenty oraz wyjątkowy design budynku łączą w sobie naturę z architekturą. Położenie Villi Botanici w sąsiedztwie ogrodu botanicznego stanowiło inspirację do zaprojektowania nowoczesnej bryły, która łączy w sobie futurystyczny charakter z elementami przyrody. Design budynku został stworzony przez znaną światową firmę - L’Escargot Rosé" - czytamy na temat projektu na stronie internetowej Grupy.

Jak podano, apartamentowiec ma spełniać wymogi ekologiczne. Będzie wyposażony w panele fotowoltaiczne do zasilania części wspólnych budynku, a także stację ładowania dla samochodów elektrycznych oraz system automatyki domowej smart home. Na ścianach budynku mają powstać ogrody wertykalne, a na dachu również stacja meteorologiczna.

Luksusowa budowla powstanie nie tylko tuż przy Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego (najstarszym w Polsce ogrodzie, działającym prawie 250 lat - założono go w 1783 roku), ale również 700 metrów do Galerii Kazimierz, 900 m od spacerowych bulwarów nad rzeką Wisłą, 1,5 km od Rynku Głównego, a także nieco ponad 2 km od Wawelu. 

Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński. To nie pierwsza jego inwestycja

Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński jest prezesem Fundacji Książąt Lubomirskich. Należy również do Rady Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, a także jest prezesem Grupy Landeskrone działającej na rynku nieruchomości, to właśnie ona jest odpowiedzialna za projekt u podnóża Zamku Królewskiego na Wawelu. 

Dotychczas firma wybudowała luksusowe budynki mieszkalne oraz biurowe w Warszawie, Krakowie oraz Łodzi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: apartamentowiec | inwestycja | Kraków
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »