Media: Jarosław Gowin ma nową pracę. Został doradcą rzecznika MŚP

Jarosław Gowin został zatrudniony w Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców - informuje nieoficjalnie portal gazeta.pl. Były wicepremier miał zacząć pracować w charakterze doradcy rzecznika, Adama Abramowicza, byłego polityka PiS.

Gazeta.pl, powołując się na swoje źródła, podała, że Jarosław Gowin pracuje obecnie w Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Tę funkcję od 2018 roku pełni Adam Abramowicz, były wieloletni poseł PiS. Jarosław Gowin miał zostać jego doradcą. 

Praca poza sejmowymi murami

Jarosław Gowin to były wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii, a wcześniej nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Był liderem Porozumienia, jednej z trzech partii wchodzących w skład koalicji. W sierpniu 2021 roku pożegnał się z rządem, zaś w grudniu 2022 r. przestał być prezesem Porozumienia. W czerwcu 2023 roku ogłosił, że nie będzie ubiegał się o poselską reelekcję. 

Reklama

- Było dla mnie zaszczytem być prezesem wspólnoty takich ludzi, jak wy. Nadchodzi czas zmian, nowe spojrzenie, nowe inspiracje, nowe przywództwo - mówił przy okazji odejścia z Porozumienia, jednocześnie przekazując władzę Magdalenie Sroce.

"Obowiązki rządowe traktowałem w kategoriach służby Ojczyźnie i najwyższego zaszczytu. Jako minister nadzorowałem wydatkowanie ponad 150 mld złotych. Zawsze dokładałem wszelkich starań, by środki te były spożytkowane należycie, zarówno pod względem uczciwości, jak i celowości ich wykorzystania. Jako minister nauki i szkolnictwa wyższego wdrożyłem reformę poprzedzoną największymi od 1989 roku konsultacjami społecznymi." - podkreślał Gowin w oświadczeniu, w którym ogłosił swoją decyzję o wycofaniu się ze startu w wyborach. 

Kim jest Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców?

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami Gowin ma obecnie pracować w Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. To organ jednoosobowy, który został powołany na mocy ustawy z marca 2018 roku. Rzecznik ma za zadanie koordynować współpracę między przedsiębiorcami a instytucjami państwowymi, samorządowymi czy urzędami, nie zaś rozstrzygać spory między samymi przedsiębiorcami. Ponadto zajmuje się m.in. opiniowaniem ustaw. 

Obecnie funkcję tę w ramach 6-letniej kadencji sprawuje Adam Abramowicz; upływa ona w czerwcu 2024 roku. Rzecznik w momencie powołania na to stanowisko był posłem PiS. Na rzecz nowej roli zrezygnował z mandatu, jak i z członkostwa w partii. W sejmowych ławach zasiadał przez 11 lat - od 2007 roku. 

Zwróciliśmy się do Biura Rzecznika z prośbą o podanie szczegółowych informacji na temat zatrudnienia Jarosława Gowina. Czekamy na odpowiedź. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »