Nikkei zanotował najwyższy poziom od 9 miesięcy

W trakcie dzisiejszych wahań indeks Nikkei zanotował najwyższy poziom ostatnich 9 miesięcy na bazie poprawiającej się sytuacji w USA oraz dobrych wyników japońskich spółek. Indeks zakończył notowania na poziomie 10592,04 pkt. ponad 48 pkt. powyżej zamknięcia z poprzedniej sesji.

W trakcie dzisiejszych wahań indeks Nikkei zanotował najwyższy poziom ostatnich 9 miesięcy na bazie poprawiającej się sytuacji w USA oraz dobrych wyników japońskich spółek. Indeks zakończył notowania na poziomie 10592,04 pkt. ponad 48 pkt. powyżej zamknięcia z poprzedniej sesji.

W trakcie dnia indeks osiągnął wartość 10644,21 pkt. najwyższą od 6 maja 2010 roku. Spadek stopy bezrobocia w USA w połączeniu ze słabszym jenem względem dolara sprzyjały zakupom. W USA zanotowano najniższą stopę bezrobocia od 21 miesięcy, co wzmogło nadzieję na szybszy wzrost gospodarczy w USA. Na indeks pozytywnie wpływają również dobre wyniki japońskich spółek. W piątek Reuters donosił, że Nikkei notował szczyt poprzednich dwóch tygodni w związku z dobrymi wynikami takich spółek jak Hitachi, czy Sony.

S&P500 doświadcza największego wzrostu na rynku akcji

W związku ze zwiększonymi przychodami spółek rynek akcji doświadcza największego od 1936 roku wzrostu cen akcji. Jak podaje Bloomberg, 72 proc. spółek, które opublikowały już wyniki finansowe za poprzedni kwartał pokonały poziomy oczekiwane przez analityków. Dziś opublikowano, że od dołka z 2 czerwca 2010 roku indeks wzrósł o 28 proc. Ubiegły tydzień zakończył się wzrostem o 2,7 proc. dzięki polepszającej się sytuacji na rynku pracy, oraz lepszym wynikom finansowych spółek.

Reklama

Przewiduje się, że spółki z indeksu S&P500 mogą w roku 2011 zanotować wzrost przychodów o 7,5 proc. Oczekiwania Wall Street były pokonane już siódmy kwartał z rzędu. W piątek za wzrost indeksu w największym stopniu odpowiadały: Johnson and Johnson, ExxonMobil, Microsoft, Chevron i Apple.

W trakcie porannych notowań FTSE100 pokonał poziom 6000 pkt.

Dziś rano FTSE100 pokonał poziom 6000 pkt. Główny indeks parkietu londyńskiego zanotował wzrost do 6041,84 pkt., czyli o 0,74 proc. względem piątkowego zamknięcia na poziomie 5997,38 pkt. Poranne minimum wynosiło 5996,61 pkt., a maksimum 6046,97 pkt.

Mocna postawa spółek związanych z rynkiem surowcowym wsparła indeks, a świetnie radził sobie Rangold Resources. W trakcie porannych notowań cena spółki rosła do 5200, choć notowała także wartość 5150. Był to wzrost o 3,41 proc. względem piątkowego zamknięcia. Wzrost ceny spółki związany jest z publikacją wyników finansowych za 2010 rok, gdzie zysk wzrósł o 43 proc. do poziomu 120,6 mln dolarów. Na wyniki za IV kw. miał wpływ wzrost wyceny złota.

Inwestorzy chcą zobaczyć przełamanie poziomu 6090 pkt. przez indeks FTSE100

Rynki akcji w Europie mogą kontynuować obecny wzrost. W południe francuski CAC-40 notował wartość 4088,39 pkt. czyli ponad 1 proc. więcej niż na zamknięciu w piątek. Niemiecki Dax zyskiwał 60 pkt. osiągając poziom 7277,07 pkt. Także w Londynie ceny akcji rosły, a główny indeks FTSE100 zyskiwał do 6045,62 pkt. Pomimo dobrego zachowania cen akcji europejskich, Joshua Raymond z City Index zasugerował, że inwestorzy oczekują dalszej zwyżki.

Powiedział on, że o ile indeks FTSE100 wzrósł w trakcie czterech z ostatnich pięciu sesji, to "inwestorzy liczą na więcej, a w szczególności na przełamanie poziomu szczytu na 6090 pkt., co potwierdzi kontynuację trendu wzrostowego." Brak poważnych publikacji danych makro sprawia, że inwestorzy nie są ograniczeni w podejmowaniu decyzji.

City Index

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: USA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »