Norwegia pobiła własny rekord. Trwa wielki boom na auta elektryczne

Samochody elektryczne stanowiły blisko 80 proc. udziału w rynku w 2022 roku w Norwegii
Samochody elektryczne stanowiły blisko 80 proc. udziału w rynku w 2022 roku w Norwegii123RF/PICSEL
  • W 2022 roku spośród wszystkich zarejestrowanych aut w Norwegii niemal osiem na dziesięć stanowiły pojazdy elektryczne
  • Popularność tego typu samochodów jest tak duża, że rząd zdecydował się nałożyć na nie podatki. Dotyczyły one dotychczas tylko posiadaczy aut spalinowych
  • Do końca 2024 roku Norwegia chce osiągnąć zeroemisyjność

Nowe podatki na samochody elektryczne

Krok ku zmianie klimatu

Zobacz również:

Samochody zeroemisyjne w Europie od 2035 rokueNewsroomeNewsroom
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?