Nowy kompleks inżynieryjny Boeinga. Polacy zajmą się innowacją

Boeing uruchomił w Polsce nowy kompleks inżynieryjny - Boeing Engineering Poland. Inwestycja zakłada stworzenie kilkuset nowych miejsc pracy w Gdańsku, Rzeszowie i Warszawie - informuje w wydanym komunikacie światowy lider branży lotniczej. Polscy inżynierowie wspomogą Boeinga m.in. w tworzeniu innowacji.

Nowo otwarte w Polsce biura inżynieryjne będą wspierać strategiczne projekty realizowane przez Boeinga, m.in. programy firmy realizowane tak do celów komercyjnych, co obronnych. Skoncentrują się na inżynierii strukturalnej i produkcyjnej, oprogramowaniach i systemach. “Wykonywane prace obejmą szereg produktów z portfolio samolotów komercyjnych, systemów obronnych i projektów badawczo-rozwojowych” - wylicza amerykański koncern. 

Kilkaset nowych miejsc pracy

Wiceprezes Boeinga, zarządzająca Centrami Technologii Inżynieryjnych w Polsce i w Ukrainie, Linda Hapgood zapewniła, że otwarcie nowego centrum inżynieryjnego było dla koncernu naturalnym krokiem. Wyjaśniła, że w naszej części Europy znajdują się nie tylko klienci firmy, ale także jej partnerzy przemysłowi, akademiccy i centra badawcze, m.in. Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa. - Przede wszystkim jednak, znaleźliśmy tu niezbędne umiejętności potrzebne naszym projektom inżynierskim - podkreśliła wiceprezes koncernu.

Reklama

Boeing zatrudnia w Polsce ponad 1100 osób, które - jak zapewnia - tworzą jeden z najszybciej rosnących zespołów firmy w Europie. Nowa inwestycja zakłada stworzenie kilkuset nowych miejsc pracy. W głównym biurze inżynieryjnym Boeinga w Rzeszowie prowadzone są działania obejmujące dwie dziedziny - inżynierię mechaniczną i elektryczną. Placówka zapewnia też bieżące wsparcie klientów. 

Oddział w Gdańsku znany jest z rozwoju oprogramowania. Zatrudnieni w nim eksperci specjalizują się w inżynierii systemów i awioniki. Opracowują też zaawansowane technologie wykorzystywane w niemal wszystkich samolotach Boeinga. Z kolei warszawskie zespoły koncentrują się na inżynierii produkcji i testowaniu materiałów, ściśle współpracując z Siecią Badawczą Łukasiewicz – Instytutem Lotnictwa. Wszystkie trzy oddziały zapewniają wsparcie inżynieryjne, a także rozwiązania dla programów komercyjnych i obronnych koncernu.

Programy komercyjne i obronne

Otwarcie Boeing Engineering Poland jest częścią globalnej strategii firmy. Polega ona m.in. na tworzeniu powiązań między istniejącymi lokalizacjami. - Działając globalnie, zarówno jako firma, ale również i branża, globalnie patrzymy także na rozwój talentów. Chcemy przyciągać do naszego zespołu najlepszych ludzi z różnych części świata - powiedział Howard McKenzie, główny inżynier Boeinga i wiceprezes ds. inżynierii, testów i technologii. 

Zespoły inżynieryjne w Rzeszowie, Gdańsku i Warszawie wspomogą Boeinga w tworzeniu innowacji. To dzięki niej koncern z Chicago ma łatwiej budować przewagę konkurencyjną. Światowy lider branży lotniczej jest obecny w Polsce od 35 lat. Oprócz działalności inżynieryjnej, posiada w Warszawie biura Boeing Defense, Space & Security (obrona, przestrzeń kosmiczna i bezpieczeństwo), w Gdańsku - Boeing Digital Solutions & Analytics (rozwiązania cyfrowe i analityka) oraz centrum dystrybucyjne Boeing Distribution Services (BDSI) w Rzeszowie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Boeing | Polska | inżynierowie | zatrudnienie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »