Obiekty kulturalne i sportowe otrzymają wsparcie. Ambasadorem akcji był Robert Lewandowski

We wszystkich województwach 48 obiektów sportowych i kulturalnych łącznie otrzyma 4,8 mln zł - to rezultat II edycji "Wygrywamy zaczyna się od WY", ogólnopolskiej akcji Totalizatora Sportowego. Ambasadorem wydarzenia był po raz drugi Robert Lewandowski.

W drugiej edycji "Wygrywamy zaczyna się od WY" wybrano niemal dwa razy więcej laureatów niż w roku ubiegłym. W ramach akcji wybudowano boiska piłkarskie, baseny i sale gimnastyczne. Również zrewitalizowano i wyposażono szatnie, siłownie, biblioteki i domy kultury. 

W pierwszej edycji dofinansowano 27 obiektów sportowych i kulturalnych w całej Polsce, a tym razem pieniądze trafią do 48 miejsc. W tym roku o ponad 1,5 mln zł zwiększono też pulę środków. W 2022 roku dofinansowanie wyniosło 3,2 miliona złotych, teraz – o 1,6 mln zł więcej.

Boiska, sale, sceny, baseny

W tegorocznej edycji do drugiego etapu zakwalifikowano 89 wniosków. Podczas loterii promocyjnej Totalizatora Sportowego gracze LOTTO oddali na nie łącznie ponad 3,5 mln głosów. Największe poparcie - 100 tysięcy głosów - zdobył Uczniowski Klub Sportowy "Lisek" Milówka na dofinansowanie budowy dwóch boksów dla drużyn, trybuny oraz zakupu kompletu bramek. 

Reklama

W ramach innych, nagrodzonych wniosków zostaną wyremontowane i odnowione sale gimnastyczne, zmodernizowane stadiony i boiska, ocieplone hale sportowe. Zdecydowano też o modernizacji pływalni, kortów tenisowych, wyposażeniu w sprzęt siłowni, budowie siłowni plenerowych a także placów zabaw. Dzięki akcji wsparcie otrzymają też domy kultury, zespoły taneczne, a nawet amfiteatr przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. 

75 obiektów i 8 mln zł

Łącznie do 48 laureatów w 16 województwach trafi 4,8 milionów złotych. Pierwsza i druga edycja akcji pozwoliły wesprzeć 75 obiektów na łączną kwotę 8 milionów złotych. 

- Dzięki akcji "Wygrywamy zaczyna się od WY" można było zagrać, wygrać i zdecydować, który projekt otrzyma szansę na budowę, modernizację, remont lub doposażenie w ramach konkursu "Sportowo Kulturalnie Lokalnie", realizowanego przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej - wyjaśnia Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek zarządu Totalizatora Sportowego.

W latach 1994-2022, w ramach dopłat na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej i Fundusz Promocji Kultury, Totalizator Sportowy przekazał ponad 19 miliardów złotych. Poza wsparciem systemowym, spółka angażuje środki własne i organizuje specjalne projekty, takie jak akcja "Wygrywamy zaczyna się od WY", które pozwalają na dodatkowe dofinansowanie polskiej infrastruktury sportowej i kulturalnej. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Totalizator Sportowy Sp. z o.o. | dofinansowanie | boiska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »