Ogromne podwyżki w Biedronce od 1 stycznia. Wiemy już, ile zarobi kasjer, a ile magazynier

Biedronka szykuje naprawdę duże podwyżki pensji dla pracowników. Jak podaje sieć w komunikacie prasowym na swojej stronie internetowej, od 1 stycznia 2024 r. ponad 65 tys. pracowników w sklepach i centrach dystrybucyjnych otrzyma wynagrodzenie wyższe o kwotę od 650 do 900 zł brutto. Biedronka - który jest największym pracodawcą w Polsce - przeznaczy na zwiększenie wynagrodzeń na podstawowych stanowiskach 600 mln zł.

  • Biedronka zapowiedziała już spore podwyżki prac dla swoich pracowników.
  • Na ten cel sieciówka zamierza przeznaczyć 600 mln zł.
  • Pracownicy Biedronki otrzymają nawet 900 zł brutto więcej od nowego roku.

Wzrost wynagrodzeń w sklepach Biedronka wyniesie średnio 17 proc. - informuje sieć w komunikacie. "Sieć Biedronka zdecydowała o podniesieniu pensji wszystkich pracowników sklepów oraz pracowników centrów dystrybucyjnych zatrudnionych na początkowych stanowiskach o kwoty wynoszące od 650 do 900 zł brutto, dla pełnego etatu, w zależności od ich doświadczenia, indywidualnych zadań oraz stanowiska" - rozwija temat firma.

Reklama

Podwyżki w Biedronce. Ile zarobią kasjer, magazynier i inspektor?

Biedronka podaje, że sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w sieci, zarobi od stycznia 2024 r. nie mniej niż 4700 zł do 5050 zł brutto, a jeśli może pochwalić się stażem pracy powyżej 3 lat - będzie to od 4850 zł do 5300 zł brutto. "Oznacza to, że rozpoczynający pracę kasjer-sprzedawca, pracujący na pełen etat, ale z najkrótszym stażem, otrzyma aż 18 proc. podwyżki" - czytamy

Początkujący kierownik sklepu dostanie z kolei nie mniej niż 6700 zł brutto. Wzrosną także wynagrodzenia pracowników centrów dystrybucyjnych sieci Biedronka - magazynier z najkrótszym stażem pracy będzie mógł liczyć na miesięczną pensję w przedziale 5050 - 5350 zł brutto, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych - na zarobki rzędu 5800 - 6100 zł brutto.

Biedronka dodaje, że jej pracownicy mogą liczyć też na premie uznaniowe. Te ostatnie związane są z realizacją celów sprzedażowych czy magazynowych.

Sieć przypomniała przy okazji, że w 2023 roku ponad 60 tys. pracowników Biedronki zajmujących podstawowe stanowiska dwukrotnie zostało objętych procesem podwyżkowym - od stycznia br., a potem od lipca 2023 r. Oprócz wynagrodzenia zasadniczego pracownicy sieci otrzymali też nagrodę finansową za osiągnięte wyniki. W kwietniu br. prawie 60 tys. osób zatrudnionych w Biedronce otrzymało Nagrodę Specjalną E.A. Soares dos Santos za 2022 rok w wysokości 3750 zł brutto, co - według sieci - było najwyższą wartością tej nagrody w historii firmy.

Biedronka ma prawie 3,5 tys. sklepów w Polsce, sprzedaż w górę

Pod koniec października właściciel Biedronki, portugalska firma Jeronimo Martins, pochwaliła się najnowszymi wynikami finansowymi. W III kwartale br. sprzedaż Biedronki rosła w tempie dwucyfrowym. W walucie lokalnej sprzedaż wzrosła o 17,4 proc. w stosunku do III kw. ubiegłego roku, a sprzedaż LfL (like for like), czyli w sklepach porównywalnych, tj. istniejących co najmniej rok - o 12,8 proc. Sprzedaż w euro skoczyła o 23,8 proc. w ujęciu rok do roku i wyniosła 5,5 mld euro. 

W okresie styczeń-wrzesień Biedronka zanotowała natomiast 21,7-procentowy wzrost sprzedaży w walucie lokalnej, a sprzedaż LfL zwiększyła się o 17,8 proc. Licząc w euro, sprzedaż Biedronki w ciągu 9 miesięcy 2023 r. wzrosła o 24,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, do kwoty 15,8 mld euro. 

Biedronka otworzyła w okresie styczeń-wrzesień 92 sklepy w Polsce, ale jednocześnie 14 placówek zamknęła, co w rezultacie daje 78 otwarć sklepów netto. Sieć przeprowadziła też remodeling 270 lokalizacji. Na dzień 30 września 2023 r. Biedronka miała w Polsce łącznie 3473 sklepy. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Biedronka | podwyżki pensji | zarobki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »