Oświadczenie w sprawie wniosku o upadłość Stoczni Szczecińskiej

Przeprowadzenie restrukturyzacji Stoczni Szczecińskiej poprzez upadłość jest rozwiązaniem trudnym, ale w obecnej, skomplikowanej sytuacji, może być najlepszym.

Przeprowadzenie restrukturyzacji Stoczni Szczecińskiej poprzez upadłość jest rozwiązaniem trudnym, ale w obecnej, skomplikowanej sytuacji, może być najlepszym.

Pracownicy będą uprawnieni do wypłaty świadczeń z funduszu gwarancyjnego, wierzyciele będą traktowani w sposób przewidziany prawem upadłościowym oraz uzyskają jasność co do struktury własnościowej Stoczni. Nie bez znaczenia jest także fakt, że syndyk masy upadłościowej będzie teraz wiarygodnym i uprawomocnionym partnerem do rozmów z bankami.

Rozpoczęcie postępowania upadłościowego otwiera szansę na wznowienie pracy w Stoczni - dokończenie budowy statków i ich sprzedaż - a co za tym idzie na utrzymanie miejsc pracy. Bank Pekao SA deklaruje wolę dalszego aktywnego uczestnictwa w restrukturyzacji Stoczni Szczecińskiej i kontynuowanie prac nad przygotowaniem działań, które pozwolą w przyszłości na racjonalne funkcjonowanie powstałego na bazie Stoczni zakładu.

Reklama

Stocznia Szczecińska SA nie jest dłużnikiem Banku Pekao SA. Natomiast charakter zaangażowania Banku w Porta Holding SA (project finance, czyli finansowanie budowy konkretnych statków, które są zabezpieczeniem kredytów) sprawia, że rozpoczęcie procesu upadłościowego Stoczni nie pogorszy pozycji Banku jako wierzyciela.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: oświadczenie | upadłość | stoczni
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »