Polska Grupa Górnicza podniosła limit zakupów węgla w sklepie internetowym
Polska Grupa Górnicza podniosła w poniedziałek z 3 do 5 ton limit roczny limit zakupów węgla w sklepie internetowym. Jak zapowiedziano, po zakończeniu programu sprzedaży węgla samorządom dostępność w e-sklepie może być większa.
Rzecznik Polskiej Grupy Górniczej (PGG) Tomasz Głogowski poinformował, że od poniedziałku roczny limit zakupu węgla w sklepie internetowym spółki został zwiększony z trzech do pięciu ton na jednego klienta. Limit obejmuje wszystkie rodzaje surowca dostępne w e-sklepie, łącznie z węglem workowanym.
- Zwiększenie limitu to odpowiedź na docierające do nas sygnały ze strony kupujących oraz rosnące zainteresowanie zakupami w sklepie internetowym - wyjaśnił przedstawiciel PGG.
Obecnie dobiega końca realizacja ogólnopolskiego programu dystrybucji węgla opałowego dla mieszkańców za pośrednictwem gmin, w ramach którego PGG dostarcza blisko 900 samorządom ok. 1,3 mln ton węgla.
- Zakończenie przedsięwzięcia pozwoli na stopniowe odnowienie pełnej oferty węgla w sprzedaży przez internet: w e-sklepie ponownie pojawią się pozostałe sortymenty węgla luzem, a także w większej niż dotąd ilości - ekogroszki workowane - zapowiedział rzecznik największej górniczej spółki.
Dodał, że PGG pracuje nad ofertą, która zapewni klientom zakup krajowego węgla o gwarantowanej jakości po gwarantowanej cenie producenta. - Niebawem przedstawimy szczegóły tej oferty - powiedział.
Jak podała w poniedziałek spółka, e-sklep PGG jest stale modernizowany. Obecnie logowanie do niego odbywa się przy wykorzystaniu tzw. Węzła Krajowego i elektronicznych narzędzi identyfikacji, jak profil zaufany lub bankowość internetowa. Niemożliwe jest zakładanie kont na fikcyjne osoby lub podszywanie się pod innych klientów, a procedura zmiany danych przebiega dużo prościej niż dotąd.
Wkrótce w e-sklepie wyświetlanych będzie więcej danych o składach kwalifikowanych dostawców węgla (m.in. o cenach usług i godzinach otwarcia), za pośrednictwem których kupiony w sklepie internetowym węgiel trafia do odbiorców.
Sieć kwalifikowanych dostawców liczy 136 składów w całej Polsce. Docelowo ma ich być dwa razy więcej. Trwają przetargi, które wyłonią kolejne firmy chętne do współpracy z PGG.