Polska nie wchodzi z biletem ulgowym

5 czerwca 2003 Minister Skarbu Państwa, Piotr Czyżewski spotkał się na AE w Krakowie z pracownikami oraz studentami tej uczelni. Jego wystąpienie miało na celu zachęcenie zgromadzonych do zagłosowania w zbliżającym się referendum na "tak".

5 czerwca 2003 Minister Skarbu Państwa, Piotr Czyżewski spotkał się na AE w Krakowie z pracownikami oraz studentami tej uczelni. Jego wystąpienie miało na celu zachęcenie zgromadzonych do zagłosowania w zbliżającym się referendum na "tak".

Minister mówił, że dziś nie ma ani jednego kraju, który by uważał, że popełnił błąd wstępując do UE. UE to czołowe kraje rozwinięte we wszystkich dziedzinach. Nikt w Polsce nie dyskutuje o tym, że należy podnosić standardy.

Polska zjednoczyła się z NATO. Pojawiło się pytanie czy dać pierwszeństwo NATO czy UE. Odpowiedział na nie prezydent Bush: UE i NATO podążają w tym samym kierunku.

Polska nie wchodzi do Unii z biletem ulgowym, ale minister wierzy, że od maja przyszłego roku będziemy beneficjantami istotnych funduszy. Spośród 10 krajów kandydujących, Polska będzie beneficjantem 52% środków.

Reklama

Minister wyraził także przekonanie, że wchodząc do UE otrzymamy należne nam miejsce w jej strukturach i organach. Pokłada nadzieje w specyfice mentalności Polaków. "Zawsze potrafiliśmy się znaleźć w nowej sytuacji"- mówił. "Nasza inwencja to gwarancja sukcesu. UE to szansa dla ludzi młodych".

Podsekretarz Stanu, Barbara Misterska-Dragan wygłosiła referat na temat " Wpływ integracji z UE na polską gospodarkę". Zaprezentowała w nim krótkie omówienie 10 tez wybranych z kompleksowej analizy tego zagadnienia przygotowanej przez Prezydenta RP:

Członkostwo przyspieszy wzrost gospodarczy, wzrost płac i dochodów społeczeństwa.

Członkostwo daje szanse na wzrost zatrudnienia i ograniczenie bezrobocia.

Członkostwo nie spowoduje znacznego wzrostu cen.

Członkostwo oznacza lepsze warunki funkcjonowania przedsiębiorstw.

Członkostwo przyspieszy modernizację rolnictwa i rozwój obszarów wiejskich oraz podniesie dochody rolników.

Członkostwo a wynegocjowany poziom środków finansowych.

Członkostwo nie spowoduje wyparcia polskich produktów przez zagraniczne.

Członkostwo pozwoli przezwyciężyć różnice w rozwoju regionalnym w Polsce.

Członkostwo pozwoli z czasem na zastąpienie złotego przez euro.

Członkostwo wymusi procesy dostosowawcze w polskiej gospodarce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Na Tak | NATO | członkostwo | minister
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »