Polski Cukier SA powołany

Sejm powołał koncern "Polski Cukier". Powstanie on z cukrowni, które nie zostaną sprywatyzowane do czasu wejścia ustawy w życie. W tej chwili jest to 49 cukrowni.

Sejm powołał koncern "Polski Cukier". Powstanie on z cukrowni, które nie zostaną sprywatyzowane do czasu wejścia ustawy w życie. W tej chwili jest to 49 cukrowni.

Sejm powołał koncern "Polski Cukier". Powstanie on z cukrowni, które nie zostaną sprywatyzowane do czasu wejścia ustawy w życie. W tej chwili jest to 49 cukrowni. Liczba ta może się jednak zmniejszyć o 16, czyli o cukrownie ze Śląskiej Spółki Cukrowej, które są w trakcie prywatyzacji.

Właścicielami "Polskiego Cukru" ma być Skarb Państwa oraz plantatorzy i cukrownicy, którzy otrzymają po 15% akcji. Po głosowaniu główny orędownik holdingu, Gabriel Janowski, mówił, że zostało osiągnięte wszystko co było możliwe. "Nareszcie myślimy perspektywicznie, jak konsolidować polski przemysł, jak tworzyć polskie grupy gospodarcze oparte na własności polskiej" - powiedział Janowski.

Reklama

Zupełnie inaczej wypowiadają się jednak o ustawie jej przeciwnicy. "Nacisk ze strony tej spółki, która powstanie, będzie naciskiem na to, by podwyższać cenę cukru" - powiedział Jan Wyrobiński, poseł UW.

Za przyjęciem ustawy głosowało 345 posłów, przeciw było 55, a wstrzymało się 20. W głosowaniu, Janowskiego poparły kluby PSL i SLD. Przeciwko była Unia Wolności i SKL.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Polski Cukier | Polskie | powołania | powołanie | cukier | koncern | Sejm RP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »