Popularny bank wprowadził nową opłatę. Blik w bankomacie będzie płatny

Blik darmowy już nie będzie. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami od 4 czerwca mBank wprowadził nową opłatę za korzystanie z tej usługi. Od teraz klienci będą zobowiązani płacić za wyciągnięcie pieniędzy z bankomatów przy użyciu kodu Blik. Dotąd była to opcja w pełni darmowa.

  • mBank wprowadza opłaty za korzystanie z wypłaty Blik w bankomatach.
  • Zmiana to koniec pewnej ery, ponieważ dotąd takie operacje były darmowe.
  • Klienci mBanku za wyciągnięcie pieniędzy Blikiem z bankomatu zapłacą teraz 5 zł.

mBank wprowadził opłaty za wyciąganie pieniędzy z bankomatów za pomocą kodu Blik. Jeszcze do 4 czerwca za taką operację nie trzeba było nic płacić. Obecnie klienci muszą zapłacić prowizję za wypłatę pieniędzy za pośrednictwem Blika. Zmiany mBank zapowiadał już wcześniej w tym roku.

Reklama

mBank kończy z darmowym Blikiem. Klienci muszą zapłacić nową opłatę

mBank wdrożył już nową opłatę za korzystanie z wypłat Blik z bankomatów. Klienci popularnego banku muszą teraz liczyć się z prowizją za tę operację finansową. Stawki są różne w zależności od tego, z jakiej maszyny wypłacamy pieniądze, ale także ile ich bierzemy:

  • opłata 5 zł - za wypłatę Blik z bankomatów innych banków,
  • opłata 2,5 zł - za wypłatę blik z bankomatów mBank, ale tylko do 300 zł,
  • opłata 2,5 zł - za wypłatę z każdego bankomatu, jeśli jest się właścicielem konta Intensive.

Bankomat mBanku nie tylko w placówce

Jako bankomat mBanku liczą się nie tylko maszyny zlokalizowane w stacjonarnych oddziałach. Od 3 kwietnia do bankomatów mBanku zaliczają się także urządzenia marki Planet Cash. Jednocześnie w tym roku mBank wyłączył ze swojej sieci bankomaty Euronet oraz Santander Bank Polska. Wyjątkiem są te bankomaty, które stoją w placówkach mBanku.

- Opłata za Blik dotyczy wyłącznie wypłat gotówki z bankomatów, a nie wszystkich usług Blik. Pozostałe usługi, w tym: Blik do płatności w internecie, Blik NFC, przelew na nr telefonu, są wciąż bezpłatne. Ponadto, klienci mogą uniknąć tej opłaty, jeśli wypłacą wyższe niż dotychczas kwoty w sieci własnej mBanku (jest to jedna z najliczniejszych na rynku sieci bankomatów - prawie 5 tys. urządzeń) - przekazał w odpowiedzi na nasz artykuł mBank.

Płatny Blik kolejną zmianą wdrożoną przez mBank

Wdrożenie płatnego Blika dla klientów mBanku jest kolejną zmianą, jaką jeszcze na początku roku ten bank zapowiedział. Część zmian weszła w życie 3 kwietnia, gdy wprowadzono zmiany dotyczące opłat w przypadku eKonta osobistego, eKonta izzy od 13. roku życia, eKonta, eKonta mobilnego, eKonta dla młodych oraz eKonta standard.

Od tego dnia za wypłatę w bankomatach spoza sieci urządzeń mBanku posiadacze wspomnianych kont muszą płacić 5 zł. Dla posiadaczy eKonta osobistego i eKonta dla Młodych oznaczało to wprowadzenie opłaty, której wcześniej nie było. Natomiast w wypadku pozostałych kont był to de facto spadek prowizji, która wcześniej wynosiła 7 zł. Co więcej, do 300 zł wzrosła kwota, za którą klienci nie ponoszą opłaty za wypłatę przy wyciąganiu pieniędzy z bankomatów mBanku.

Przemysław Terlecki 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mBank | BLIK | opłata
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »