Powstaje nowy park rozrywki. Największy tego typu obiekt w tej części Polski
W północnej Polsce powstaje nowy park rozrywki. Hossoland ma zostać otwarty w maju 2025 roku, czyli tuż przed przyszłorocznym sezonem wakacyjnym. Wiele atrakcji jest już na ukończeniu, a odwiedzający będą mogli skorzystać z czterech stref tematycznych. Park ma być największym tego typu obiektem w tej części kraju, a właściciele liczą, że przyciągną również zagranicznych turystów - głównie z pobliskich Niemiec.
Hossoland ma być konkurencją dla słynnej w całej Polsce Energylandii, znajdującej się w Zatorze w województwie małopolskim. Inwestorem jest Grupa Hosso, do której należy między innymi kilka centrów handlowych zlokalizowanych na Pomorzu Zachodnim.
Budowa parku rozrywki Hossoland w powiecie gryfickim (wieś Kiełpino, gmina Brojce) zbliża się do końca. Większość obiektów jest już gotowa. Nowy park rozrywki chce przywitać pierwszych gości 31 maja 2025 roku - tuż przed przyszłorocznym sezonem wakacyjnym.
Park usytuowany jest na ponad 40-hektarowej działce. Całość została podzielona na cztery strefy tematyczne. Odwiedzający będą mogli skorzystać z kolejek górskich, karuzel, a nawet ze spływu rwącą górską rzeką.
"Trwają prace wykończeniowe i wyposażeniowe we wszystkich budynkach, w których będą restauracje, kawiarnie i sklepy" - mówiła podczas konferencji prasowej kilka tygodni temu Anna Olszonowicz, przedstawicielka grupy Hosso. Wtedy też pokazano pierwsze zdjęcia atrakcji.
Na gości czekać ma bajkowy klimat parku - m.in. rzeźby, posągi i skały. "Hossoland to nie tylko park rozrywki, to będzie żywa mozaika kolorów, radości i dźwięków" - zapowiadała Olszonowicz.
Zachodniopomorski Hossoland będzie nie tylko największym parkiem rozrywki na północy Polski, ale również najbliższym dla mieszkańców stolicy Niemiec - Berlina, którzy będą mieli trasę krótszą o ponad godzinę niż do niemieckiego Hansa-Parku. To właśnie na turystów z zagranicy grupa liczy szczególnie.
"Chcemy być gotowi, aby stać się głównym celem podróży dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, ale także turystów z całej Polski, a nawet i zagranicy" - dodawała Olszonowicz.
Otwarcie nowego parku rozrywki to duża szansa dla lokalnego rynku pracy. W Hossolandzie zatrudnienie ma znaleźć ponad 200 osób. Przedstawiciele gminy Brojce, gdzie powstaje park rozrywki, nie ukrywają entuzjazmu. To nie tylko tysiące odwiedzających, ale również szansa dla mieszkańców na rozkręcenie działalności gospodarczej.
"Przeprofilowanie gminy do tej pory typowo rolniczej na gminę turystyczną będzie dość potężnym wyzwaniem [...]. Liczymy na wpływy podatkowe i kolejne inwestycje, które już lokują się wokół parku" - zapowiadał wójt gminy Brojce Michał Zinowik, cytowany przez twojeradio.fm.
Do Hossolandu przygotowane mają zostać specjalne połączenia autobusowe m.in. ze Szczecina, Kołobrzegu i Koszalina, a nawet z Berlina. Gmina myśli o inwestycjach w infrastrukturę - m.in. w drogi i ścieżki rowerowe.