Reklama

Powstanie nowy bank warszawski

Kandydat na prezydenta Warszawy ugrupowania Kukiz'15 Marek Jakubiak zapowiada utworzenie grupy kapitałowej, która będzie zarabiać na miejskich inwestycjach. Jedną z działalności, na której mogliby zarabiać mieszkańcy stolicy, byłoby emitowanie obligacji warszawskich.

Marek Jakubiak chce utworzyć grupę kapitałową, która mogłaby nazywać się bankiem warszawskim. Do podmiotu spływałyby zarówno pieniądze ze skarbu państwa i miasta, jak i środki samych warszawiaków. Przez grupę kapitałową przechodziłyby finanse spółek miejskich, czynsze czy środki z inwestycji.

Reklama

Polityk przypomniał, że banki zachodnie zarabiają na obsłudze finansowej Warszawy ćwierć miliarda złotych rocznie. Kandydat na prezydenta stolicy uważa, że pośrednikiem przy inwestycjach w mieście nie muszą być banki, a właśnie stołeczna grupa kapitałowa.

Marek Jakubiak odniósł się też do pomysłu jednego z kandydatów na prezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza, który wezwał wszystkich ubiegających się o fotel prezydenta miasta do debaty.

Marek Jakubiak powiedział, że w debacie chętnie weźmie udział, ale powinno się do niej zaprosić również jedynki z list do Rady Miasta. Według Jakubiaka tylko w takim gronie dyskusja będzie merytoryczna, dotycząca faktycznych potrzeb stolicy.

Polityk zapowiedział też, że jeśli wygra wybory, to doprowadzi do utworzenia w okolicach Warszawy parku rozrywki. Będzie to - jak mówił kandydat Kukiz'15 na prezydenta stolicy - największy tego typu obiekt w Europie, zajmujący powierzchnię około 100 hektarów.

Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | samorząd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »