Reklama

Prawdopodobne, że dochody z ustawy budżetowej na '13 nie będą zrealizowane

Wydaje się prawdopodobne, że dochody z ustawy budżetowej w 2013 r. mogą być niezrealizowane - powiedział wiceminister finansów Maciej Grabowski. Dodał, że jeżeli będzie konieczność - rząd przeprowadzi nowelę budżetu na 2013 r., jednak obecnie takiej konieczności nie ma.

"W roku bieżącym dochody z ustawy budżetowej mogą być niezrealizowane. To się wydaje prawdopodobne" - powiedział w czwartek na sejmowej komisji Grabowski.

Reklama

"Skumulowany deficyt po kilku miesiącach nie jest wielkością odbiegającą od tego co się działo w ubiegłym roku. Cykliczność dochodów budżetowych jest taka, że deficyt jest w większym stopniu realizowany na początku roku" - dodał.

Grabowski ocenia, że jeżeli będzie konieczność rząd przeprowadzi nowelę budżetu na 2013 r., jednak obecnie takiej konieczności nie ma.

"Jeżeli będzie taka konieczność, to rząd przyjmie nowelizację budżetu" - powiedział.

"Zawsze na początku roku deficyt narasta szybciej. Nie jest to sytuacja jeszcze dramatyczna. Realizacja dochodów, szczególnie z podatków pośrednich jest niższa i musimy to brać pod uwagę (nowelizację budżetu - PAP). Dzisiaj nie jest jeszcze czas, żeby podejmować taką decyzję" - dodał Grabowski.

Deficyt budżetu państwa po kwietniu 2013 roku wyniósł 31,7 mld zł, co daje 89,3 proc. deficytu planowanego na 2013 rok na poziomie 35,6 mld zł. Dochody budżetu państwa wyniosły 86,9 mld zł, czyli 29,0 proc. planu rocznego wynoszącego 299,4 mld zł.

Dowiedz się więcej na temat: R. | Maciej Grabowski | budżet | Grabowski | była

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »