Pre-komitety powołane

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego powołało pre-komitety do spraw unijnych programów operacyjnych. Zajmą się one określeniem kryteriów wyboru poszczególnych projektów, które mają być finansowane z unijnych pieniędzy.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego powołało  pre-komitety do spraw unijnych programów operacyjnych. Zajmą się  one określeniem kryteriów wyboru poszczególnych projektów, które  mają być finansowane z unijnych pieniędzy.

Pierwsze posiedzenie pre-komitetu monitorującego, największy unijny Program Operacyjny Kapitał Ludzki, odbyło się w Ministerstwie Rozwoju Reginalnego.

- Głównym celem powołania pre-komitetów jest przyspieszenie realizacji programów operacyjnych, które są finansowane w ramach nowej perspektywy finansowej, jeszcze przed wydaniem decyzji Komisji Europejskiej - poinformował na konferencji prasowej wiceminister rozwoju regionalnego Jerzy Kwieciński.

Będą to jednostki tymczasowe, które po zatwierdzeniu programu przez KE przekształca się w komitety monitorujące. Zgodnie z unijnymi przepisami, programy operacyjne nie mogą ruszyć bez zatwierdzenia przez taki komitet, który z kolei musi zostać powołany w ciągu trzech miesięcy od zatwierdzenia programu operacyjnego przez KE.

Reklama

- Zakładamy, że decyzję (dot. zatwierdzenia programów - PAP) będą podejmowane przez KE we wrześniu, co oznacza że formalnie komitety będziemy mogli powołać po tym terminie - powiedział Kwieciński.

Dodał, że na posiedzeniach pre-komitetów uczestnicy są informowani o tym, jak wygląda proces przygotowania danego programu operacyjnego. - Podstawą prawną do powołania pre-komitetów są regulacje unijne i ustawa o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. Jednostka ta nie będzie miała mocy decyzyjnej, on będzie spełniał funkcje opiniujące - podkreślił.

Kryteria wyboru poszczególnych projektów ustalone przez pre- komitety będą dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

INTERIA.PL/PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »