Produkty z drugiej ręki zyskują na popularności

Polacy mocno zaczęli oszczędzać, coraz więcej osób kupuje w sklepach typu second-hand. Liczba stacjonarnych punktów co prawda spada, za to boom widać w internecie - czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej". Z internetowych platform z w Polsce korzysta już 6.5 mln naszych rodaków.

Jak podaje gazeta, moda na używane produkty rośnie od lat. "Klienci sięgają po nie nie tylko z powodu szukania oszczędności: motywem jest też moda na niepowtarzalne produkty oraz ochrona środowiska. 

Wiele firm wdraża również zasady zrównoważonego rozwoju w dziedzinie mody i produkcji odzieży.  Oparcie działalności na zasadach zamkniętego obiegu zmienia ich modele biznesowe.

Sektor odzieżowy to jeden z głównych producentów odpadów, więc kupowanie towarów używanych zamiast nowych może ograniczyć produkcję i zużycie zasobów. Według badania operatora płatniczego Klarna po używane produkty sięgnęło choć raz już 63 proc. badanych klientów" - donosi "Rzeczpospolita".

Reklama

"A teraz, przy rosnących cenach, sytuacja ekonomiczna zdecydowanie sektorowi sprzyja. Tym bardziej że sprzedaż takich produktów także mocno się zmieniła.

Liczba stacjonarnych sklepów spada, i to od kilku lat" - podaje gazeta wskazując, że do sieci uciekają nie tylko sprzedawcy, ale też klienci, co widać po wynikach platform.

"Baza zarejestrowanych użytkowników korzystających z platformy w Polsce wynosi 6,5 miliona.

Dla porównania, w zeszłym roku o tej porze było to około 5 mln. Obserwujemy rosnący trend na wszystkich naszych rynkach, na których działamy" - mówi cytowana przez "Rz" Magdalena Szlaz, rzecznik platformy Vinted.

 Biznes INTERIA.PL na Facebooku. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

"W maju polski rynek został połączony ze społecznościami Słowacji, Czech i Litwy. Łącząc je w ponad 8,5 miliona zarejestrowanych użytkowników, oferujemy naszej społeczności więcej możliwości sprzedaży i zakupów w tej części Europy" - dodaje.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »