Rekordowe opóźnienia na niemieckiej kolei. Kolejny miesiąc z gorszymi wynikami

Kolej w Niemczech w listopadzie była rekordowo niepunktualna. W ubiegłym miesiącu zaledwie połowa pociągów przyjechała na czas. Rzecznik Deutsche Bahn tłumaczy, że winne są największe od lat inwestycje w kolej oraz związane z nimi odkładane od wielu lat remonty.

W listopadzie tylko 52 procent niemieckich pociągów ICE i IC dotarło do celu punktualnie - podaje portal welt.de. Jak wynika z najnowszych danych, prawie co drugi pociąg dalekobieżny Deutsche Bahn był opóźniony

Listopad to kolejny miesiąc sporych problemów na niemieckich torach. Jeszcze w styczniu 2023 roku 73,2 proc. pociągów przyjeżdżało punktualnie. W połowie roku wartość ta spadła do 63,5 proc., a w ubiegłym miesiącu osiągnięto najgorszy wynik od ośmiu lat.

Rekordowe opóźnienia na niemieckiej kolei. Winne remonty

Winne opóźnieniom na kolei u naszego zachodniego sąsiada mają być remonty. Około 75 procent pociągów dalekobieżnych uległo spowolnieniu podczas przejazdu przez co najmniej jeden plac budowy. "Ze względu na ogromne zaległości w remontach DB musiał w bieżącym roku znacząco zwiększyć wolumen robót budowlanych" - wyjaśnia biuro prasowe Deutsche Bahn. 

Reklama

Punktualność spadła o dziewięć punktów procentowych w porównaniu z listopadem 2022 roku. Problemem są przede wszystkim "krótkoterminowe działalności budowlane", które wzrastają z roku na rok oraz realizacja odkładanych od wielu lat drobnych remontów. W listopadzie 2023 roku liczba placów budowy na kolei wzrosła o 11 proc. w porównaniu do roku poprzedniego, a 70 proc. pociągów musiało przejeżdżać przez minimum jeden plac budowy. 

Niemiecki przewoźnik nie jest zadowolony z obecnych wyników. "Punktualność nie odpowiada naszym standardom i nie odpowiada usługom, jakich słusznie oczekują od nas pasażerowie" - przyznaje rzecznik niemieckich kolei. Problem z punktualnością pociągów Deutsche Bahn pogłębia się z miesiąca na miesiąc. W sierpniu DB odnotowało gorsze wyniki niż PKP Intercity, mimo, że przez lata niemiecka kolej uznawana była za wzór punktualności, ustępując jedynie japońskiej. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: deutsche bahn | kolej | opóźnienia pociągów | Niemcy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »