Rząd wraca do pomysłu karania za spóźnione badanie techniczne. "Bez żadnego trybu"

Wojciech Szeląg

Wojciech Szeląg

Według rządowego projektu to stacje kontroli pojazdów mają pobierać kary za spóźnienie z przeglądem technicznym
Według rządowego projektu to stacje kontroli pojazdów mają pobierać kary za spóźnienie z przeglądem technicznymAdam Burakowski Reporter
  • Sejm pracuje nad karami za wykonanie badania technicznego pojazdu po terminie
  • Kara ma wynieść 100 proc. ceny badania
  • UE zaleca badanie techniczne pojazdu nie rzadziej niż co 24 miesiące
  • W Polsce przeglądy musimy robić raz w roku
  • Według oficjalnych danych mamy w Polsce 33 mln pojazdów. Eksperci szacują, że realna liczba to 25 mln

Za badanie 30 dni po terminie zapłacić mamy podwójnie

Zobacz również:

Problemy mogą mieć też sami kierowcy i chodzi nie tylko o pieniądze.

Polskie przepisy są bardziej restrykcyjne od unijnych

Cel słuszny, przesłanki dyskusyjne

Obrady komisji nie dla wszystkich zainteresowanych

"Szczerze o pieniądzach": Motoryzacja na nowoPolsat NewsSzczerze o pieniądzach