"Rzeczpospolita": Pojazdy na minuty zaleją polskie miasta

Do 2025 r. liczba współdzielonych skuterów i hulajnóg wzrośnie o 500 proc. Z kolei flota rowerów i aut zwiększy się o ok. 130 proc. Przychody operatorów tych systemów sięgną 1,2 mld zł - wynika z prognoz, które opublikowała środowa "Rzeczpospolita".

Według "Rz", Polacy coraz chętniej sięgają po pojazdy pożyczane na minuty.

"Aplikacje do korzystania z tego typu usług ma już kilka milionów Polaków. Najwięcej użytkowników zarejestrowanych jest w systemach najmu rowerów - 2,2 mln, ale szybko rośnie popyt również na carsharing (630 tys. osób zarejestrowanych w aplikacjach), a zwłaszcza na hulajnogi (220 tys.) i skutery (310 tys.)" - pisze gazeta.

Dodaje, że eksperci nie mają wątpliwości, że to początek boomu.

"Z najnowszych analiz stowarzyszenia Mobilne Miasto i serwisu SmartRide.pl, do których »Rzeczpospolita« dotarła jako pierwsza, wynika, że z takich form transportu można korzystać już w 71 miastach, a grupa potencjalnych użytkowników takich rozwiązań sięga 11,5 mln osób" - czytamy.

Reklama
PAP
Dowiedz się więcej na temat: transport | rowery | skutery | carsharing | elektryczne hulajnogi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »