Sejm odrzucił nowelizację ustawy o komercjalizacji

Nie będzie zmian w ustawie o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych. Do jej przyjęcia zabrakło dwóch głosów.

Nie będzie zmian w ustawie o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych. Do jej przyjęcia zabrakło dwóch głosów.

Dyskusji na temat nowelizacji ustawy towarzyszyły ogromne kontrowersje. Chodziło o ogromne pieniądze, miliardowe dochody ze sprzedawanych firm państwowych, które miały być przeznaczone między innymi na reprywatyzację, rekompensaty dla budżetówki czy powszechne uwłaszczenie.

Najważniejszy sporny punkt dotyczy prywatyzacji dwóch polskich banków BGŻ i PKO BP. Ministerstwo skarbu chciało, by pozostały one w polskich rękach. Kolejna sprawa to zachowanie przez skarb państw kontroli na największą polską firmą ubezpieczeniową PZU SA. Krytycy tego pomysłu twierdzili, że skutki wprowadzenia go w życie byłyby katastrofalne.

Reklama

Oznaczałoby w praktyce zablokowanie prywatyzacji PZU. Co za tym idzie zablokowanie wypłat rekompensat dla milionów emerytów. Co gorsza - według wicepremiera - ustawa byłaby sprzeczna z konstytucją.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Sejm RP | nowelizacja ustawy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »