SkillsPoland 2022: wielka szansa dla młodych polskich fachowców

Już wkrótce, w dniach 23-25 listopada, w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu SkillsPoland. Każdy, kto odwiedzi to miejsce, będzie mógł uczestniczyć w dyskusjach, wykładach oraz targach, ale przede wszystkim – zobaczyć zaciętą rywalizację młodych talentów, walczących o udział w międzynarodowym konkursie EuroSkills Gdańsk 2023.

Prezentacja partnera

SkillsPoland to konkurs skierowany do uczniów szkół branżowych, techników, studentów kierunków technicznych oraz wszystkich innych osób, które rozpoczynają swoje zawodowe przygody. To także jedyne tego rodzaju wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim. Triumfatorzy zyskują szansę na wielką karierę, w tym również poza granicami naszego kraju, ponieważ są to jednocześnie eliminacje do międzynarodowego konkursu EuroSkills Gdańsk 2023.

SkillsPoland 2022, czyli trzy dni rywalizacji, 22 konkurencje i 200 zawodników

SkillsPoland 2022 odbędzie się w dniach 23-25 listopada, a to oznacza aż trzy dni widowiskowej rywalizacji.

Uczestnicy zmierzą się w aż 22 konkurencjach i będą to: architektura krajobrazu, BIM/budownictwo cyfrowe, chmura obliczeniowa, cukiernictwo, cyberbezpieczeństwo, florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, gotowanie, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje elektryczne, integracja robotów przemysłowych, meblarstwo, mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych, mechatronika, obsługa gości hotelowych, przemysł 4.0, serwis restauracyjny, stolarstwo, spawalnictwo, technologia mody oraz zabiegi kosmetyczne.

Dodatkowe atrakcje i patronat Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

Podczas SkillsPoland 2022 swoje umiejętności sprawdzić będą mogli również goście, m.in. w strefach "try a skill" oraz gamingowych.

Organizatorzy zaplanowali ponadto szereg wydarzeń towarzyszących, takich jak warsztaty tematyczne dla nauczycieli, targi szkół i uczelni czy panele dyskusyjne, w których wezmą udział reprezentanci instytucji publicznych oraz przedstawiciele nauki i biznesu.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i SkillsPoland Sp. z o.o., partnerem strategicznym - Fundacja Empiria i Wiedza oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., a gospodarzem - Miasto Gdańsk. Patronat nad imprezą objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

EuroSkills w Polsce

W naszym kraju odbędzie się nie tylko konkurs SkillsPoland 2022, ale również EuroSkills Gdańsk 2023 - już we wrześniu przyszłego roku. Cel obu wydarzeń jest wspólny: kształtowanie pozytywnego wizerunku szkolnictwa branżowego, pomoc we wchodzeniu na rynek pracy młodym, zdolnym i ambitnym ludziom oraz podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych. Ale też dzielenie się zdobytym doświadczeniem, gdyż na wydarzeniu licznie gromadzą się przedstawicie wiodących firm z całego świata.

Udział w SkillsPoland 2022 oraz EuroSkills Gdańsk 2023 to zatem nie tylko konkurs, rywalizacja i szansa na zdobycie prestiżowych nagród. To także okazja na pierwszą lub lepszą pracę.

Rywalizacja w EuroSkills Gdańsk 2023 toczy się w ponad 40 konkurencjach, które podzielić można na sześć obszarów: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste oraz sztuka i moda.

Więcej informacji na temat konkursu SkillsPoland 2022 można znaleźć na stronie WorldSkillsPoland, a na temat konkursu EuroSkills Gdańsk 2023 - tutaj.

Prezentacja partnera


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »