Reklama

Środowisko TV Trwam ruszyło z kanałem Tilma

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 26 kwietnia br., ok. godziny 20:30, ruszyła telewizja Tilma, której twórcami są studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej (WSKSiM) w Toruniu, związanej z Radiem Maryja (Warszawska Prowincja Redemptorystów) i TV Trwam (Fundacja Lux Veritatis). Kanał powstał dzięki wsparciu Fundacji Nasza Przyszłość. Nowa stacja swoją ofertę chce kierować do "ludzi młodych duchem". Przypomnijmy, iż wcześniej środowisko związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem informowało o planach startu podobnego kanału, ale pod nazwą TVM1.

"Kim jesteśmy? Cała ekipa Tilmy studiuje w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wśród nas są głównie studenci II roku, ale znalazło się też miejsce dla pozostałych roczników. Jesteśmy ludźmi z pasją, którzy żyją światem mediów. Światem, w którym zapragnęli stworzyć miejsce dla siebie. Różnimy się zainteresowaniami, formą spędzania wolnego czasu, jednak bardzo cenimy sobie to, co nas łączy: chęć stworzenia czegoś wielkiego i dalszy rozwój. Dlaczego działamy? Pragniemy od życia czegoś więcej! Nie chcemy, by studia były wyłącznie nauką teorii, a naszym celem jest dalszy rozwój w wybranych przez nas kierunkach. Chcemy pielęgnować swoje pasje, mogąc jednocześnie tworzyć coś dla innych ludzi. Tilma okazała się strzałem w dziesiątkę. Stworzyliśmy drużynę, która dobrze się rozumie, spędza razem wolny czas i przede wszystkim robi to, co kocha. Jaka jest idea Tilmy? Telewizja daje nam możliwość nowoczesnej ewangelizacji. Poza tą formą działalności jest realizowany projekt, który ma na celu przygotowanie młodych ludzi do podjęcia pracy w zawodzie. Zapewne każdy znajdzie coś dla siebie" - informują twórcy telewizji Tilma.

Reklama

Kanał ma być dostępny w sieci. Na razie nie są znane plany nadawcy odnośnie jego emisji w przekazie satelitarnym czy kablowym. Nazwa stacji pochodzi od płaszcza z włókien agawy, na którym objawiła się Matka Boża z Guadalupe. Jak podaje Radio Maryja, Tilma, określana jako studencka młodzieżowa telewizja internetowa, jest finansowana z 1 proc. podatku dochodowego, który zdecydowali się przekazać Polacy na Fundację Nasza Przyszłość.

- Sprzęt mamy dzięki darowiznom z 1 proc. (...) Z tej puli, studenci otrzymają też stypendia. Trwa również realizacja filmu "Zerwany kłos". Jest to pełnometrażowy film, bardzo dobrze realizowany. Teraz skończyły się sesje nagraniowe itd., później muzyka. To bardzo dobry film. To też jest dzieło tych młodych ludzi. Oni są bardzo zdolni - powiedział ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.

A co znajdziemy w ofercie telewizji Tilma? Stacja zaproponuje m.in. takie pogramy jak "Ksiądz odpowie", "Muzyka przy kawie" czy "Rentgen polityczny".

Pobierz za darmo program PIT 2015

"Ksiądz odpowie"

Jak czytamy w opisie: "Nurtuje cię problem natury teologicznej? Szukasz odpowiedzi na pytania związane z twoim życiem? Wychodzimy naprzeciw! Nasz kapłan w przystępnej formie wyjaśni wszystkie wątpliwości. Ty będziesz mógł zadać pytanie przez internet, a my (jeśli będzie istotne) na pewno nie zostawimy go bez echa!"

"Muzyka przy kawie"

Jak czytamy w opisie: "Nie ma to jak muzyka, prawda? Nasi prowadzący znają się na niej bardzo dobrze. Dzięki temu podczas wnikliwych rozmów z zaproszonymi muzykami lub całymi zespołami będą starali się wyłapać wszystkie smaczki z muzycznej sceny i życia naszych gości. Tym, co wyróżnia ten program na tle innych, jest zdecydowanie nastawienie na artystów chrześcijańskich. Dowiecie się wiele o ich historii, relacji z Bogiem, a także roli muzyki, jaką odgrywa w ich życiu. Ponadto miła, sympatyczna atmosfera i dobra kawa".

"Rentgen polityczny"

Jak czytamy w opisie: "Cesare Pavese powiedział kiedyś, że »całe życie jest polityką«. My zgadzamy się z jego słowami! Co więcej, do świata polityki chcemy wprowadzić innych. Każdy odcinek programu będzie dotyczył wybranego problemu społecznego, gospodarczego lub historycznego. Wraz z zaproszonym gościem będziemy szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. A wszystko to w przystępnej, młodzieżowej formie".

Przypomnijmy, iż od 2012 roku środowisko związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem informowało o planach startu podobnego kanału do telewizji Tilma, ale pod nazwą TVM1. Stacja miała być dostępna w sieciach kablowych i w przekazie satelitarnym, a docelowo nadawca chciał ją umieścić w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

Ostatecznie kanał ten jednak nigdy nie rozpoczął emisji. W 2013 roku mówiono także o możliwości startu kanału informacyjnego powiązanego z TV Trwam, ale dotąd taka stacja również nie została uruchomiona. Dodajmy, iż toruńska uczelnia ma już własną rozgłośnię - od 2010 roku nadaje akademickie SIM Radio.

Źródło: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej/Warszawska Prowincja Redemptorystów/satkurier.pl

Dowiedz się więcej na temat: telewizja | TV Trwam

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »