Strauss-Kahn jednak oskarżony o stręczycielstwo
Sędzia prowadzący sprawę w tak zwanej aferze "Hotelu Carlton" wysuwa oskarżenie wobec byłego prezesa Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Dominique Strauss-Kahn stanie zatem przed sądem z powodu zarzutów o stręczycielstwo.
Wcześniej prokurator zadecydował, że należy zamknąć sprawę dotyczącą udziału Dominique'a Strauss-Kahna w skandalu nazwanym od hotelu w Lille, w którym kilka osób wynajmowało prostytutki biorące udział w zbiorowych przyjęciach z udziałem osób wysoko postawionych w hierarchii politycznej i administracyjnej i w jakich uczestniczył także były prezes Międzynarodowego Funduszu Walutowego. On sam twierdzi, że nie wiedział, iż były to kobiety żyjące z prostytucji, która we Francji jest dozwolona - zabronione jest stręczycielstwo. Jego adwokat uznał wysunięte pod adresem Strauss-Kahna oskarżenia za absurdalne.
- Nie ma w tym przypadku mowy o zorganizowanej przestępczości ani o stręczycielstwie - przynajmniej w odniesieniu do Strauss-Kahna - uważa prawnik.
Organizatorem imprez był właściciel salonów masażu i barów w Belgii, który wysyłał prostytutki do różnych miast Francji a także do Waszyngtonu, gdzie urzędował Dominique Strauss-Kahn jako prezes Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
- - - - - -
Stręczycielstwo - nakłanianie innych osób do prostytucji, w wielu państwach uznane za działanie karalne w rozumieniu prawa karnego. W Polsce stręczycielstwo jest przestępstwem, określonym w art. 204 § 1, a także § 3 i 4 Kodeksu karnego, zagrożonym karą do trzech lat pozbawienia wolności. Kara surowsza (od roku do 10 lat pozbawienia wolności) przewidziana jest w wypadkach, kiedy osoba uprawiająca prostytucję jest małoletnia lub uprowadzona za granicę w celu uprawiania prostytucji.
Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze