Supermilionerów jest coraz więcej. Ich liczba podwoiła się

Jaki majątek należy mieć, aby być super bogatym? Zdaniem autorów raportu z firmy Henley & Partners mowa tu o kwocie 100 mln dol., która może swobodnie służyć do inwestowania. Liczba osób o takim statusie stale rośnie, a w ostatnich dwudziestu latach wręcz podwoiła się.

Jak wynika z przytoczonego raportu, który został opisany przez "Rzeczpospolitą", obecnie na świecie żyje 28 240 supermilionerów. Takim mianem określono osoby, których aktywa służące do inwestowania wynoszą co najmniej równowartość 100 mln dol.

W ciągu ostatnich lat liczba bogaczy stale rośnie. Na przestrzeni 20 lat ich liczba podwoiła się, natomiast w perspektywie ostatnich 12 miesięcy odsetek supermilionerów wzrósł o 12 proc. Jednak mianem miliardera może się poszczyć mniej osób, bo łącznie jest ich 2350.

Wśród elity bogaczy także doszło do skokowego wzrostu. Jeszcze w 2003 r. osób z miliardem na koncie było blisko 500. Można więc przyjąć, że ta liczba w ciągu dwóch dekad urosła ponad czterokrotnie.

Reklama

Super bogacze żyją i uczą się w USA

Kim są najbogatsi ludzie świata? Wśród tego grona znaleźli się twórcy i właściciele wielkich, międzynarodowych firm czy spadkobiercy fortun. Nie brakuje wśród nich także wykształconych specjalistów. Jak wskazano w raporcie, co czwarta osoba spośród grona supermilionerów ukończyła jedną z dwudziestu najlepszych uczelni.

Wśród takich uniwersytetów dominują te z USA. Najwięcej absolwentów-bogaczy ma Harvard (ponad 1088 supermilionerów ukończyło tę szkołę), natomiast na kolejnych miejscach znalazł się Uniwersytet Stanforda czy Pensylwanii. Na liście nie zabrakło ośrodków edukacyjnych z innych państw, jak chociażby Oxfrod (Anglia) czy oddział międzynarodowej szkoły biznesu i zarządzania INSEAD, który mieści się w podparyskim Fontainbleau.

W Stanach Zjednoczonych równocześnie mieszka najwięcej osób spośród najbogatszych. Najczęściej wybierają oni do życia Nowy Jork, San Francisco albo Los Angeles. Wśród pozostałych miast dominują głównie te azjatyckie - Pekin, Szanghaj, Singapur czy Hongkong, ale także europejskie jak Londyn czy Paryż.

W świetle wszystkich ludzi żyjących na świecie liczba najbogatszych stanowi nawet nie procent, a zaledwie kilka promili. W 2021 r. ludność naszej planety wynosiła 7,88 miliarda.  

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »