System wsparcia ekonomii społecznej w Małopolsce
Konferencja pn. System wsparcia ekonomii społecznej w Małopolsce - założenia, działania, kierunki rozwoju pod honorowym patronatem wicemarszałka województwa małopolskiego Romana Ciepieli.
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji pod nazwą System wsparcia ekonomii społecznej w Małopolsce - założenia, działania, kierunku rozwoju. Odbędzie się ona dnia 29 września 2010 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wydarzenie to organizowane jest w ramach projektu INES - Infrastruktura Ekonomii Społecznej a finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uroczyście zainauguruje ono działalność systemu wsparcia ekonomii społeczne w Małopolsce budowanego przez projekty realizowane w ramach poddziałania 7.2.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Celem konferencji jest prezentacja założeń i działań zaplanowanych w ramach systemu wsparcia sektora ekonomii społecznej w Małopolsce w odniesieniu do działań realizowanych na poziomie krajowym. Ważnym punktem konferencji będzie dyskusja nad kierunkami rozwoju wsparcia dla podmiotów ekonomii społecznej w Polsce.
Merytoryczny wysoki poziom konferencji zagwarantują wybitni specjaliści w zakresie ekonomii społecznej. Dotychczas swój udział w konferencji potwierdzili między innymi: wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego Roman Niestrój, Cezary Miżejewski (Ministerstwo Rozwoju Regionalnego), Krzysztof Więckiewicz (Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej) i Andrzej Martynuska (dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie). Sektor ekonomii społecznej będą reprezentować m.in. Agnieszka Lewonowska-Banach, Danuta Szymońska, a także przedstawiciele partnerstw realizujących w Małopolsce projekty w ramach poddziałania 7.2.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wydarzenie to dedykowane jest szerokiemu gronu odbiorców: osobom doświadczonym, zaangażowanym w działalność na rzecz rozwoju ekonomii społecznej, jak również tym, którzy dopiero rozwijają swoje zainteresowanie ekonomią społeczną.
Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne i obejmuje udział we wszystkich sesjach tematycznych i wykładach konferencji, lunch, przerwę kawową oraz komplet materiałów konferencyjnych. Dojazd we własnym zakresie. Wystarczy wypełnić i przysłać formularz zgłoszeniowy na adres agata.mularczyk@fundacja.e-gap.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o uczestnictwie decydować będzie kolejność napływania zgłoszeń. Program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie internetowej organizatora: www.fundacja.e-gap.pl