Tanie podręczniki, decyzje do końca lutego

Ministerstwo Edukacji i Nauki nie rezygnuje z planu obniżenia cen podręczników szkolnych nawet o połowę. Rozmowy z przedstawicielami branży mają zakończyć się w tym miesiącu.

Ministerstwo Edukacji i Nauki nie rezygnuje z planu obniżenia cen podręczników szkolnych nawet o połowę. Rozmowy z przedstawicielami branży mają zakończyć się w tym miesiącu.

Na dziś zwołano konferencję przedstawicieli Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki, Instytytu Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Instytutu im. A. Smitha, poświęconą planowanym przez rząd obniżkom cen podręczników.

Eksperci mają przedstawić zagrożenia, jakie dla polskiej gospodarki i społeczeństwa niesie rządowy projekt (zakłada wprowadzenie regulowanych cen, niższych od obecnych nawet o połowę). To już kolejne spotkanie poświęcone tej tematyce.

Tymczasem, jak nas poinformował rzecznik Ministerstwa Edukacji i Nauki, Mieczysław Grabianowski, resort nie rezygnuje z planów obniżenia cen książki szkolnej o połowę. - Konsultacje zakończą się w tym miesiącu. Na razie nie ma jeszcze ostatecznych ustaleń, ale resort podtrzymuje swoje stanowisko, że ceny podręczników docelowo powinny spaść o połowę. W tym roku może o jakieś 20-25% - powiedział Mieczysław Grabianowski.

Reklama

Z dotychczasowych rozmów z przedstawicielami wydawców wynika, że proponują oni uproszczenie systemu dystrybucji książek. Obawiają się tego zarówno hurtownicy, jak i księgarze.

Rządowe decyzje mogą dotknąć m.in. giełdowe Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, które są właścicielem jednej z największych hurtowni książki - Wkra oraz sieci księgarni Dom Książki.

Urszula Zielińska

Parkiet
Dowiedz się więcej na temat: podręczniki szkolne | edukacja | tanie | ceny podręczników | książki | MEN
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »