To będzie uderzenie Cyfrowego Polsatu

Akcjonariusze Cyfrowego Polsatu zdecydowali w poniedziałek o zamianie 8.082.499 akcji imiennych serii D na akcje zwykłe. Zygmunt Solorz-Żak, który poprzez spółkę Polaris jest właścicielem tych akcji, nie ma na razie planów ich sprzedaży.

Akcjonariusze Cyfrowego Polsatu zdecydowali w poniedziałek o zamianie 8.082.499 akcji imiennych serii D na akcje na okaziciela. Zygmunt Solorz-Żak, który poprzez spółkę Polaris jest właścicielem tych 3 proc. akcji, nie ma na razie planów ich sprzedaży.

"Na razie nie mam planów sprzedaży tych akcji. Jeśli nawet będę w przyszłości chciał je sprzedać, to porozmawiam z instytucjami, nie planuję bezpośredniego zbycia przez giełdę" - powiedział PAP w poniedziałek Solorz-Żak. Dodał, że gdyby jednak doszło do sprzedaży, to pozyskane środki mogłyby posłużyć do rozwoju internetu.

Reklama

To będzie uderzenie Polsatu!

Cyfrowy Polsat rozpoczął w lutym 2010 roku oferowanie usługi dostępu do internetu. Usługa jest realizowana w sieci budowanej dla Aero2 przez należącą m.in do Solorza-Żaka Sferię, w oparciu o częstotliwość 900 MHz, która należy do Aero2. Internet oferowany jest w technologii HSPA+, która wykorzystuje częstotliwość 900 MHz, umożliwiając pobieranie danych z prędkością do 21 Mbps oraz wysyłanie danych z prędkością do 5,7 Mbps.

Obecnie sieć liczy 350 stacji bazowych. I etap rozwoju miał obejmować do 380 obszarów wiejskich, do 140 mniejszych miast oraz 6 dużych miast. Po III etapie ich liczba miała wzrosnąć odpowiednio do 810 obszarów wiejskich, do 240 mniejszych miast oraz większość dużych miast.

"Decyzje o rozbudowie sieci Sferii i Aero2 już zapadły. Obecny etap to planowanie tempa rozwoju tej sieci - powiedział PAP Solorz-Żak.

Cyfrowy Polsat, który od 2008 roku świadczy usługi telefonii komórkowej jako MVNO, korzystając z sieci Polskiej Telefonii Cyfrowej, nie wyklucza zmiany operatora - poinformował PAP Dominik Libicki, prezes spółki.

"W przyszłości nie wykluczamy zmiany operatora, jeśli chodzi o usługi głosowe w ramach naszej oferty telekomunikacyjnej. Wybraliśmy model MVNO infrastrukturalnego, aby mieć zagwarantowaną elastyczność, co do wyboru operatora, z którym podpisujemy umowę o roamingu krajowym i mieć pewność, że płacone przez nas stawki będą zawsze najniższe z dostępnych na rynku" - powiedział prezes, nie podając więcej szczegółów.

Cyfrowy Polsat uruchomił usługę telefonii komórkowej w oparciu o sieć radiową Polskiej Telefonii Cyfrowej. Spółka zaprojektowała własną sieć telekomunikacyjną i działa w oparciu o własny kod dostępu PL12, własne punkty styku i umowy interconnectowe. Cyfrowy Polsat posiada również własny system billingowy i CRM. Na koniec września 2009 roku Cyfrowy Polsat miał 36 tys. użytkowników usług telekomunikacyjnych. Przychody z opłat abonamentowych, zrealizowanego ruchu i rozliczeń międzyoperatorskich wyniosły po trzech kwartałach ubiegłego roku 3,3 mln zł.

Sprawdź bieżące notowania Cyfrowego Polsatu (CPS) na naszych stronach

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: uderzenie | Cyfrowy Polsat | Polsat | Polaris
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »