Reklama

To będzie uderzenie Cyfrowego Polsatu

Akcjonariusze Cyfrowego Polsatu zdecydowali w poniedziałek o zamianie 8.082.499 akcji imiennych serii D na akcje zwykłe. Zygmunt Solorz-Żak, który poprzez spółkę Polaris jest właścicielem tych akcji, nie ma na razie planów ich sprzedaży.

Akcjonariusze Cyfrowego Polsatu zdecydowali w poniedziałek o zamianie 8.082.499 akcji imiennych serii D na akcje na okaziciela. Zygmunt Solorz-Żak, który poprzez spółkę Polaris jest właścicielem tych 3 proc. akcji, nie ma na razie planów ich sprzedaży.

"Na razie nie mam planów sprzedaży tych akcji. Jeśli nawet będę w przyszłości chciał je sprzedać, to porozmawiam z instytucjami, nie planuję bezpośredniego zbycia przez giełdę" - powiedział PAP w poniedziałek Solorz-Żak. Dodał, że gdyby jednak doszło do sprzedaży, to pozyskane środki mogłyby posłużyć do rozwoju internetu.

Reklama

To będzie uderzenie Polsatu!

Cyfrowy Polsat rozpoczął w lutym 2010 roku oferowanie usługi dostępu do internetu. Usługa jest realizowana w sieci budowanej dla Aero2 przez należącą m.in do Solorza-Żaka Sferię, w oparciu o częstotliwość 900 MHz, która należy do Aero2. Internet oferowany jest w technologii HSPA+, która wykorzystuje częstotliwość 900 MHz, umożliwiając pobieranie danych z prędkością do 21 Mbps oraz wysyłanie danych z prędkością do 5,7 Mbps.

Obecnie sieć liczy 350 stacji bazowych. I etap rozwoju miał obejmować do 380 obszarów wiejskich, do 140 mniejszych miast oraz 6 dużych miast. Po III etapie ich liczba miała wzrosnąć odpowiednio do 810 obszarów wiejskich, do 240 mniejszych miast oraz większość dużych miast.

"Decyzje o rozbudowie sieci Sferii i Aero2 już zapadły. Obecny etap to planowanie tempa rozwoju tej sieci - powiedział PAP Solorz-Żak.

Cyfrowy Polsat, który od 2008 roku świadczy usługi telefonii komórkowej jako MVNO, korzystając z sieci Polskiej Telefonii Cyfrowej, nie wyklucza zmiany operatora - poinformował PAP Dominik Libicki, prezes spółki.

"W przyszłości nie wykluczamy zmiany operatora, jeśli chodzi o usługi głosowe w ramach naszej oferty telekomunikacyjnej. Wybraliśmy model MVNO infrastrukturalnego, aby mieć zagwarantowaną elastyczność, co do wyboru operatora, z którym podpisujemy umowę o roamingu krajowym i mieć pewność, że płacone przez nas stawki będą zawsze najniższe z dostępnych na rynku" - powiedział prezes, nie podając więcej szczegółów.

Cyfrowy Polsat uruchomił usługę telefonii komórkowej w oparciu o sieć radiową Polskiej Telefonii Cyfrowej. Spółka zaprojektowała własną sieć telekomunikacyjną i działa w oparciu o własny kod dostępu PL12, własne punkty styku i umowy interconnectowe. Cyfrowy Polsat posiada również własny system billingowy i CRM. Na koniec września 2009 roku Cyfrowy Polsat miał 36 tys. użytkowników usług telekomunikacyjnych. Przychody z opłat abonamentowych, zrealizowanego ruchu i rozliczeń międzyoperatorskich wyniosły po trzech kwartałach ubiegłego roku 3,3 mln zł.

Sprawdź bieżące notowania Cyfrowego Polsatu (CPS) na naszych stronach

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »