Ukrainka chce przejąć polską firmę z Pomorza. Plast-Box produkuje plastikowe pojemniki

Milionerka z Ukrainy chce przejąć firmę z Pomorza. Galyna Fedoriwna Gerega złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia Plast-Box. Firma jest jednym z największych i najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie. W sierpniu wyszło na jaw, że Ukrainka chce przejąć także dużą sieć sklepów Intersport z siedzibą w Małopolsce.

  • Milionerka z Ukrainy chce przejąć polską firmę z Pomorza.
  • Chodzi o zakład Plast-Box produkujący opakowania plastikowe.
  • Do UOKiK wpłynął już wniosek o przejęcie firmy i zainicjowano postępowanie antymonopolowe.
  • Galyna Fedoriwna Gerega ma ochotę także na Intersport Polska. W jej ręce miałoby trafić nawet 30 sklepów.

Milionerka z Ukrainy chce przejąć jedną z najnowocześniejszych w Europie firmę opakowań z tworzyw sztucznych - donosi Business Insider. 

Galyna Fedoriwna Gerega ma ochotę na firmę Plast-Box produkującą opakowania plastikowe, wiadra i pojemniki z tworzyw sztucznych dla branży chemicznej oraz spożywczej. Nie są to jedyne plany inwestycyjne Ukrainki w Polsce. 

Reklama

Milionerka z Ukrainy przejmie firmę z Pomorza? Do UOKiK wpłynął wniosek, ruszyło postępowanie antymonopolowe

Milionerka z Ukrainy przejmie polską firmę? Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął już wniosek o przejęcie Plast-Box, a przed prezesem UOKiK zainicjowano w ten sposób postępowanie antymonopolowe - przejęcie firmy będzie możliwe dopiero po otrzymaniu tej zgody.

Firma Plast-Box zajmuje się nie tylko produkowaniem opakowań z tworzyw sztucznych, ale także jest właścicielem klubu siatkarskiego Project Warszawa, a w Słupsku - gdzie spółka ma siedzibę - trwa rozbudowa jednej z najnowocześniejszych hal produkcyjno-magazynowej w Europie. Firma działa nie tylko w Polsce - zakłady znajdują się także na terenie Ukrainy.  

40,77 proc. akcji spółki należy do Nargara Investments Limited, 24,39 proc. i 22,37 proc. akcji jest w rękach Paravita Holding Limited i Hillmount Trading Limited - można przeczytać na stronie internetowej firmy. Prezes zarządu Plast-Box Grzegorz Pawlak i Ewa Pawlak mają 9,21 proc. akcji. 

Przejęcie Plast-Box to niejedyne zakusy Ukrainki. Galyna Fedoriwna Gerega ma ochotę na Intersport Polska

Galyna Fedoriwna Gerega coraz śmielej chce być obecna na polskim rynku. W sierpniu tego roku wyszło na jaw, że Ukrainka chce przejąć dużą sieć sklepów w Polsce. Chodzi o spółkę Intersport Polska, która swoją siedzibę ma w podkrakowskiej gminie Liszki. Oznaczałoby to, że w ręce Ukrainki trafiłoby ponad 30 sklepów w Polsce.

W Intersport Ukrainka zainwestowała już swoje pierwsze pieniądze w kwietniu. Kwota 10 mln euro (około 45 mln zł) miała być przeznaczona na otwarcie nowych sklepów oraz modernizację już istniejących. 

Kim jest Galyna Fedoriwna Gerega? To jedna z najbogatszych osób w Ukrainie - jej majątek sięga 395 mln dolarów, a w rankingu najbogatszych kobiet w Ukrainie znalazła się na 26. miejscu. Razem z mężem Aleksandrem mają jeszcze więcej - mówi się nawet o majątku wartym 1,7 mld dolarów. 

Jest współwłaścicielką sieci hipermarketów budowlanych Epicentr. W latach 2011-2014 była sekretarzem Kijowskiej Rady Miejskiej ds. handlu, przedsiębiorczości, gastronomii i usług. Od 2012 do 2014 roku pełniła funkcję mera Kijowa (odpowiednik prezydenta miasta w Polsce). 

Ukrainka została wpisana przez reżim Władimira Putina na listę osób, które Rosja objęła sankcjami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: milionerka | Ukraińcy | firma | tworzywa sztuczne | Intersport Polska SA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »