Ukraińska sieć otworzyła drugi sklep w Polsce. Czym tam handlują?

Ukraińska marka Bob Snail otworzyła w czerwcu swój drugi sklep stacjonarny w Polsce. Ma to miejsce zaledwie kilka tygodni po tym, jak firma zadebiutowała w Warszawie. Sieć specjalizuje się w sprzedaży zdrowych słodyczy. Do tej pory produkty marki można było znaleźć w naszym kraju w niektórych sieciach handlowych. Teraz sieć zaczęła coraz mocniej stawiać na otwieranie własnych placówek.

Bob Snail to ukraińska marka zdrowych słodyczy. Produkowane są one bez dodatku cukru, barwników czy konserwantów. Ukraińskie słodycze są dostępne w Polsce od 2019 roku, kiedy zaczęły pojawiać się w asortymencie wybranych sieci handlowych. 

Ruch Bob Snail z otwieraniem firmowych placówek może przypominać strategię Harbio. Słodkości z Niemiec można było kupić w Polsce już od wielu lat, jednak dopiero w 2022 r. zdecydowali się otworzyć autorskie lokale. W stacjonarnych placówkach można znaleźć nie tylko produkty dobrze znane ze sklepowych półek, ale również wersje unikatowe oraz akcesoria związane z marką. 

Reklama

Ukraińska sieć otwiera kolejny sklep w Polsce. Bob Snail oferuje zdrowe słodycze

Swój pierwszy sklep ukraiński Bob Snail uruchomił pod koniec kwietnia w Warszawie w galerii Westfield Mokotów. 

Minęło kilka tygodni, a już pojawiła się informacja o kolejnym otwarciu. Druga placówka stacjonarna Bob Snail właśnie otwarła swoje drzwi dla klientów w centrum handlowym Janki pod Warszawą. Debiut w tej lokalizacji miał miejsce 28 czerwca. 

W lokalu - jak podaje ukraiński serwis agroportal.ua - można kupić najpopularniejsze przysmaki: słodkie bułki, paski, smoothie, naturalną marmoladę, cukierki z belgijskiej czekolady, zestawy upominkowe i inne zdrowe słodycze.

Ukraińskie słodycze w Polsce. Firma obecna na świecie

Główny zakład produkcyjny firmy mieści się w mieście Winnica w środkowej Ukrainie. O mieście było głośno na początku wojny, kiedy znalazło się w centrum rosyjskiego ostrzału rakietowego. 

Marka swoje produkty eksportuje do 20 krajów na całym świecie. - Poza Polską największymi dla nas rynkami zbytu są: USA, Kanada, Czechy, Belgia, Węgry, Mołdawia, Włochy, Niemcy oraz Kraje Bałtyckie - mówili kilka miesięcy temu przedstawiciele Bob Snail w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl. 

Ukraińcy coraz lepiej radzą sobie na polskim rynku

Ukraińscy przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na otwieranie biznesów w Polsce i rozwijanie już istniejących. Dobrym przykładem może być sieć z mrożonkami - Wesoła Pani.

W ciągu trzech lat firma uruchomiła 120 sklepów franczyzowych i trzy własne z produktami mrożonymi. Docelowo chce mieć w Polsce nawet 500 placówek. Kilka tygodni temu sieć zapowiedziała ekspansję. To nie tylko otwieranie kolejnych sklepów - w tym roku uruchomiona ma zostać hurtowa produkcja mrożonej żywności. 

Inny przykład? Jak podawał ukraiński "Forbes", od końca ubiegłego roku właściciel firmy Trzy Niedźwiedzie, jednego z największych producentów mrożonek w Ukrainie, przejął kontrolę nad polskim Nordisem - producentem lodów i mrożonek. Kwota transakcji nie została jednak ujawniona, a polskie produkty na razie nie będą dostępne w Ukrainie. 

Do tego coraz więcej Ukraińców prowadzi w naszym kraju sklepy Żabka - to właśnie obywatele tego kraju stanowią najliczniejszą grupę wśród obcokrajowców. W ubiegłym roku mówiono o nawet kilkuset osobach zza wschodniej granicy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ukraińcy | sieć sklepów | słodycze | nowe otwarcie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »