Reklama

UOKiK z zastrzeżeniami do przejęcia na rynku telewizji kablowej i internetu

Urząd Ochrony Konkurencji Konsumentów wystosował zastrzeżenia do przejęcia przez firmę Vectra kontroli nad Multimedia Polska - poinformował w środę UOKiK. Według regulatora koncentracja może ograniczać konkurencję na rynku.

Jak czytamy w komunikacie, "ze względu na możliwe zagrożenie dla konkurencji postępowanie zostało skierowane do drugiego etapu". Dodano, że Urząd musiał zbadać rynki, na które koncentracja wywiera wpływ oraz zbadać udziały Vectry i Multimediów Polska na rynku telewizji kablowej oraz dostępu do internetu.

Reklama

"Nasze analizy wskazują, że koncentracja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji na dwóch rynkach: dostępu do płatnej telewizji w 21 miastach w Polsce i internetu stacjonarnego w 29 miejscowościach. Dlatego przedstawiliśmy Vectrze zastrzeżenia do koncentracji" - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes UOKiK Michał Holeksa.

Zaznaczono, że "w sprawach, w których istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji w wyniku dokonania koncentracji, prezes UOKiK przedstawia przedsiębiorcy lub przedsiębiorcom uczestniczącym w koncentracji zastrzeżenia wobec planowanej transakcji". Podkreślono jednocześnie, że "zastrzeżenia zawierają uzasadnienie i nie przesądzają o końcowym rozstrzygnięciu postępowania".

UOKiK przypomniał, że zgodnie z przepisami przedsiębiorcy mają 14 dni na odniesienie się do zastrzeżeń. Ten termin może zostać wydłużony na ich wniosek o kolejne dwa tygodnie.

Dowiedz się więcej na temat: Vectra SA | Multimedia Polska S.A.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »