W lipcu nastroje społeczne poprawiły się - TNS OBOP

W lipcu nastąpiła poprawa nastrojów społecznych. Odsetek Polaków uważających, że sprawy w kraju zmierzają w złym kierunku spadł o 7 pkt proc. do 61 proc. - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu TNS OBOP.

Z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP wynika, że dwie trzecie Polaków (61 proc.) uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Przeciwnego zdania jest 27 proc. badanych, z kolei 12 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat.

"Najwięcej, bo aż 60 proc. respondentów jest zdania, że polska gospodarka znajduje się w kryzysie, przy czym 16 proc. określa go jako głęboki. Zdaniem jednej trzeciej ankietowanych (35 proc.) gospodarka rozwija się, ale zaledwie 3 proc. określa ten rozwój jako dynamiczny. 5 proc. ankietowanych nie ma opinii na ten temat" - wynika z badań.

Reklama

"Zdaniem 38 proc. Polaków, w ciągu najbliższych trzech lat materialne warunki życia ludności ulegną pogorszeniu. Przeciwnego zdania jest co piąty ankietowany (21 proc.). Jedna trzecia badanych (34 proc.) uważa, że jeśli chodzi o poziom materialnych warunków życia ludzi w Polsce to będzie mniej więcej tak samo jak teraz. Nie ma zdania na ten temat 7 proc. badanych" - napisano.

TABELA 1

TABELA 2

Sondaż TNS OBOP zrealizowano w dniach 7-11 lipca 2011 r. na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Inflacja, bezrobocie, PKB - zobacz dane z Polski i ze świata w Biznes INTERIA.PL

PAP
Dowiedz się więcej na temat: TNS OBOP | nastroje społeczne | sprawy | OBOP | TNS | sondaż TNS | nastroje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »