Reklama

W przyszłym tygodniu rząd może przyjąć wskaźniki do budżetu 2011 - Boni

- W tym tygodniu założeniami makroekonomicznymi do budżetu na 2011 rok zajmie się Komitet Stały Rady Ministrów, a w przyszłym tygodniu może je przyjąć rząd - poinformował PAP minister Michał Boni, szef Zespołu Doradców Ekonomicznych premiera.

- W tym tygodniu na Komitecie Stałym zajmiemy się wskaźnikami, a przyszłym tygodniu powinien je przyjąć rząd - powiedział PAP Boni.

Reklama

W ubiegłym tygodniu minister finansów Jacek Rostowski poinformował, że resort finansów chciałby, aby założenia do przyszłorocznego budżetu zostały w czwartek wysłane do Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Wstępne założenia makroekonomiczne do budżetu na 2011 rok zakładają wzrost gospodarczy na poziomie 3,5 proc. i inflację średnioroczną na poziomie 2,3 proc. Według nieoficjalnych informacji PAP stopa bezrobocia na koniec 2011 zapisana w budżecie ma wynieść 9,9 proc.

Rząd powinien przedstawić założenia do budżetu do 15 czerwca, jednak w tym roku ze względu na powódź poprosił partnerów społecznych o przesunięcie tego terminu i uzyskał na to zgodę.

Inflacja, bezrobocie, PKB - zobacz dane z Polski i ze świata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »