Reklama

Wakacje 2020. Portugalia: Linie lotnicze odpowiedzialne za pasażerów bez COVID-19

Portugalia nakłada kary na linie lotnicze, które wpuszczą na pokład pasażerów z koronawirusem. Zobowiązuje też podróżnych spoza Europy aby nie przyjeżdżali bez testu na koronawirus. Obowiązek wszedł już w życie.

Zgodnie z decyzją portugalskiego rządu, test typu RT-PCR ma zostać przeprowadzony 72 godziny przed przylotem. Obowiązek wykazania negatywnego wyniku testu na COVID-19 obejmuje turystów z krajów wysokiego ryzyka, do których nie jest zaliczana Polska.  

Reklama

Na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Ministrów portugalski rząd uznał, że za pasażerów odpowiadają linie lotnicze i to one powinny ponosić konsekwencje, jeśli wśród przyjezdnych znajdzie się osoba zarażona koronawirusem. Zdecydowano, że za każdego podróżnego z krajów wysokiego ryzyka, który wejdzie na pokład bez negatywnego testu na COVID-19, linie lotnicze będą płaciły od 500 do 2000 euro kary. Zaś 3000 euro kary zapłaci przewoźnik albo władze lotniska, które nie zmierzyły lecącym temperatury. Taką samą karę będzie musiała zapłacić osoba, która nie zgodzi się na pomiar. 

Portugalskie lotniska położone na Półwyspie Iberyjskim zostały zobowiązane przez rząd do mierzenia temperatury wszystkim przyjezdnym, również z Europy. One też zostaną ukarane 3 tysiącami euro jeśli nie dopełnią tego obowiązku.  

Własne obostrzenia wprowadziły należące do Portugalii archipelagi. Madera i Azory wymagają od wszystkich podróżnych, również z Europy i strefy Schengen, testu na koronawirus przeprowadzonego trzy dni przed przybyciem. Oferują też zrobienie testu po przybyciu na miejsce. Turyści, którzy odmówią przeprowadzenia testu będą musieli opuścić wyspy albo przejść na miejscu 14-dniową kwarantannę.  

W całej Portugalii, między osobami, obowiązuje 2-metrowa odległość bezpieczeństwa. W zamkniętych miejscach publicznych - sklepach, środkach transportu, punktach usługowych - trzeba nosić maseczkę. Twarz należy zasłaniać też w miejscach otwartych, gdzie przebywa dużo osób.  

Portugalia jest jednym z nielicznych krajów europejskich do których wciąż nie wznowiono z Polski bezpośrednich lotów. Zakaz obowiązuje do 28 lipca.  

ew, Opcaoturismo

Dowiedz się więcej na temat: turystyka | Portugalia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »